Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ba,bs geç bildirim hk.

Kıdemli Üye
    Arkadaşlar bir şirketimizin ba sını göndermeyi unutmuşuz.Şimdi kanuni süresinden sonrayı tıklayarak gönderdim.Herhangi bir ceza kesmedi.Sonradan mükellefin adresinemi gönderir?

Ziyaretci
    ba-bs'lerde sistem kesmiyor cezayı, daha sonra memuru kesip gönderiyor

Yeni Üye
    Nereden
    AKSARAY
    sistem kesmez vergi dairesi gönderiyor.
    ALK

Kıdemli Üye
    Arkadaşlar yeni açtım büroyu bu yüzden bir kazaya denk geldik veunuttuk ba sını vermedik bu gün gönderdim cezası ne kadar.İşin doğrusu usulsuzluk olduğunu biliyorum ama bu sonradan bazı değişiklikler yapıldı takip edemedim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı Ahmetkayin Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar yeni açtım büroyu bu yüzden bir kazaya denk geldik ve*unuttuk ba sını vermedik bu gün gönderdim cezası ne kadar.İşin doğrusu usulsuzluk olduğunu biliyorum ama bu sonradan bazı değişiklikler yapıldı takip edemedim.
    V.u.k mükerrer 355 maddesine göre özel usulsüzlük cezası. 1.170TL(2012 yılı için)

Kıdemli Üye
    Yani bildirimin elektronik ortamda verilmemesi halinde sürenin bitiminden başlayarak ilk 10 gün içinde verilmesi halinde ceza uygulanmaz diyor(6009 saylıl k.)arkadaşlar konuyla ilgili tam olarak bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirmi.(10 günlük süre geçmeden gönderdim)herhangi bir indirimi varmı?

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı Ahmetkayin Nickli Üyeden Alıntı
    Yani bildirimin elektronik ortamda verilmemesi halinde sürenin bitiminden başlayarak ilk 10 gün içinde verilmesi halinde ceza uygulanmaz diyor(6009 saylıl k.)arkadaşlar konuyla ilgili tam olarak bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirmi.(10 günlük süre geçmeden gönderdim)herhangi bir indirimi varmı?
    Ahmet bey o 10 günlük süre kanuni süresinde gönderdiğiniz bildirimlerin düzeltmek için tekrar gönderdiğiniz için geçerli olan süre.Kanuni süresinde bildirim yapmamış iseniz bir gün bile geçerse özel usulsüzlük cezası kesilir ve 2012 yılı için o tutarda malesef 1.170TL dir. Ceza geldikden sonra 15 gün içerisinde öder iseniz indirimli ödersiniz.

Müdavim Üye

Geçmiş olsun... 10 günlük süre sadece düzeltmeler için..