Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ba,bs geç bildirim hk.

  1. #1
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    06.Temmuz.2012
    Mesajlar
    100
    Arkadaşlar bir şirketimizin ba sını göndermeyi unutmuşuz.Şimdi kanuni süresinden sonrayı tıklayarak gönderdim.Herhangi bir ceza kesmedi.Sonradan mükellefin adresinemi gönderir?

  2. #2
    Ziyaretci
    ba-bs'lerde sistem kesmiyor cezayı, daha sonra memuru kesip gönderiyor


  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik tarihi
    26.Ekim.2011
    Nereden
    AKSARAY
    Mesajlar
    11
    sistem kesmez vergi dairesi gönderiyor.
    ALK

  4. #4
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    06.Temmuz.2012
    Mesajlar
    100
    Arkadaşlar yeni açtım büroyu bu yüzden bir kazaya denk geldik veunuttuk ba sını vermedik bu gün gönderdim cezası ne kadar.İşin doğrusu usulsuzluk olduğunu biliyorum ama bu sonradan bazı değişiklikler yapıldı takip edemedim.

  5. #5
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    03.Aralık.2010
    Nereden
    Ankara
    Mesajlar
    921
    Alıntı Ahmetkayin Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar yeni açtım büroyu bu yüzden bir kazaya denk geldik ve*unuttuk ba sını vermedik bu gün gönderdim cezası ne kadar.İşin doğrusu usulsuzluk olduğunu biliyorum ama bu sonradan bazı değişiklikler yapıldı takip edemedim.
    V.u.k mükerrer 355 maddesine göre özel usulsüzlük cezası. 1.170TL(2012 yılı için)

  6. #6
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    06.Temmuz.2012
    Mesajlar
    100
    Yani bildirimin elektronik ortamda verilmemesi halinde sürenin bitiminden başlayarak ilk 10 gün içinde verilmesi halinde ceza uygulanmaz diyor(6009 saylıl k.)arkadaşlar konuyla ilgili tam olarak bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirmi.(10 günlük süre geçmeden gönderdim)herhangi bir indirimi varmı?

  7. #7
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    03.Aralık.2010
    Nereden
    Ankara
    Mesajlar
    921
    Alıntı Ahmetkayin Nickli Üyeden Alıntı
    Yani bildirimin elektronik ortamda verilmemesi halinde sürenin bitiminden başlayarak ilk 10 gün içinde verilmesi halinde ceza uygulanmaz diyor(6009 saylıl k.)arkadaşlar konuyla ilgili tam olarak bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirmi.(10 günlük süre geçmeden gönderdim)herhangi bir indirimi varmı?
    Ahmet bey o 10 günlük süre kanuni süresinde gönderdiğiniz bildirimlerin düzeltmek için tekrar gönderdiğiniz için geçerli olan süre.Kanuni süresinde bildirim yapmamış iseniz bir gün bile geçerse özel usulsüzlük cezası kesilir ve 2012 yılı için o tutarda malesef 1.170TL dir. Ceza geldikden sonra 15 gün içerisinde öder iseniz indirimli ödersiniz.

  8. #8
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    14.Mart.2012
    Mesajlar
    824


    Geçmiş olsun... 10 günlük süre sadece düzeltmeler için..

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •