Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bordroda TC kimlik numarası olmaması hakkında

Yeni Üye
    Nereden
    istanbul
    Sevgili meslek mensuplarım.

Bir mükellefimize ait yapılan SGK incelmesi sonucunda 2007 ve 2008 yıllarına ait bordrolarda personellerin TC kimlik ve SGK numaralarından bazılarının olmamasından dolayı hakkımızda cezai işlem uygulanmıştır. Ancak aynı dönemlere ait hesap pusulalarında hem TC kimlik ve SGK numaralarının hepsi eksiksiz bir şekilde bulunmaktadır.
    Dolayısı ile hakkımızda düzenlenen bu cezayı mahkeme yoluna gitsek terkin ettirme şansımız var mıdır. Bu konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.
    şimdiden teşekkürler.
    iyi çalışmalar

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    bordro dan ziyade hesap pusulası ön plandadır sgk nezdinde ve gerek ücret detayı gerek personel bilgileri aşikardır...bodrolarda tc kimlik ve sgk nolarının olma zorunluluğunu o memurlar neye dayanarak söylemiş ne usul ve esasa teşkil ceza kesmişler doğrusu bir enteresan..fakat şerh yoluna giderek mahkeme nezdinde terkin esasına teşkil işlem yapılabilir die düşünüyorum..

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Yeni Üye
    Nereden
    istanbul
    ÜSTAD BUNA BENZER BİR OLAY DAHA ÖNCE BAŞINAZA GELDİMİ

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    geldi ve memurlar aldıkları cevaplar karşısında kaçacak hukuki boşluk aradılarr

Ziyaretci
    Alıntı klervoyan Nickli Üyeden Alıntı
    Sevgili meslek mensuplarım.

Bir mükellefimize ait yapılan SGK incelmesi sonucunda 2007 ve 2008 yıllarına ait bordrolarda personellerin TC kimlik ve SGK numaralarından bazılarının olmamasından dolayı hakkımızda cezai işlem uygulanmıştır. Ancak aynı dönemlere ait hesap pusulalarında hem TC kimlik ve SGK numaralarının hepsi eksiksiz bir şekilde bulunmaktadır.
    Dolayısı ile hakkımızda düzenlenen bu cezayı mahkeme yoluna gitsek terkin ettirme şansımız var mıdır. Bu konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.
    şimdiden teşekkürler.
    iyi çalışmalar
    https://www.mustafagulsen.com/forum/....asp?TID=14493

Yeni Üye
    Nereden
    istanbul

ama bize cezayı kestiler bu konuyla ilgili hiç mahkeme yoluna giden vrmı acaba ve duyan sonucu ne olur

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Sigorta Yönetmeliğine bakınız. Orada TC Kimlik numarası yazılmalıdır diyor. Ben ceza yedim ve ödedim. Ama bana çok dokundu. Özgüvenimi uzun zaman kazanamadım.
    SMMM, Özcan Bayram

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    şahsen ben o kadar denetıme ugradım bodrolarda tc kımlık noyu soran bir tane memur görmedım... hesap pusulasında bilgiler tam oldugu sürede..şuana dek bordrodaki tc kımlık no sunun olup olmaması sorun olmadı bugüne kadar...o kadar inceleme neticesinde böyle bir olgu meydana gelmedi..

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bordroda bulunması gereken bilgiler belli paket proğram kullanıyorsanız hesap pusulasına yazmayı akıl eden proğram veya muhasebeci bordroya niye yazmaz.Müfettiş haklı maalesef asgari bilgiler bulunmamış.Geçmiş olsun.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    şahsen aynı düşüncede değilim...hesap pusulası geçerli belgedir..hesp pusulasında kişinin asgari bilgileri yer alıyorsa ücret bordrosunda tc kımlık nosunun olup olmaması büyük bir sorun olmamalı...bir sürü denetıme tabi olduk hiç bir surette sorun olmadı...hesap pusulası sgk nezdınde gecerlı kılınarak ücret bordosu tasviri konumda izlendi...