Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Limited şirket hangi defterleri tasdik edecek

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Osman arkadaşım soruların sınav sorusu gibi hem soruyorsun hemde cevap gecikince sitem
    var sonrada verilen cevapları irdeliyorsun.Arkadaşımızın yöntemi bumuş sana yaradığı kadarını alırsın fazlası kalsın karşı cevap yazdıkça cevap verenlerden teslim olan yok.a.ş lerle ltd.ler arasında yönetim şekli olarak çok az fark kaldı nerde ise limseye ltd. tavsiye etmeyeceğiz gerçekten şirlket olmak isteyenlere a.ş daha avantajlı oldu.Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı
    Osman arkadaşım soruların sınav sorusu gibi hem soruyorsun hemde cevap gecikince sitem
    var sonrada verilen cevapları irdeliyorsun.Arkadaşımızın yöntemi bumuş sana yaradığı kadarını alırsın fazlası kalsın karşı cevap yazdıkça cevap verenlerden teslim olan yok.a.ş lerle ltd.ler arasında yönetim şekli olarak çok az fark kaldı nerde ise limseye ltd. tavsiye etmeyeceğiz gerçekten şirlket olmak isteyenlere a.ş daha avantajlı oldu.Kolay gelsin.
    Üstadım soruların bende cevapları var ancak emin olmadığımdan diğer arkadaşlardan yorum bekliyorum ona göre fikirlerimi tekrar gözden geçiriyorum
    Cevapları irdelemem hata mı? İrdeleyerek doğru yol bulunmasının neresi hatalı?
    Saygılar

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Üstadım soruların bende cevapları var ancak emin olmadığımdan diğer arkadaşlardan yorum bekliyorum ona göre fikirlerimi tekrar gözden geçiriyorum
    Cevapları irdelemem hata mı? İrdeleyerek doğru yol bulunmasının neresi hatalı?
    Saygılar

Osman arkadaşım bizleri sınav yaptığın yukarıdaki satırların ile itiraf etmiş oldun.Bundan sonra sorularına cevap verecek olan iyi düşünür diye tahmin ediyorum malum hatalı cevap
    tepkine sebep olacaktır.Kolay gelsin.Edited by: hasan er

Müdavim Üye
    Hasan üstadım ne sınavı kendinizdemizsiniz ben diyorum ki "CEVAPLARDAN EMİN DEĞİLİM"
    Umarım şimdi anlama imkanı olmuştur
    Ne sınavı saçma sapan konuşuyorsunuz başka işim mi yok
    Lütfen bilsenizde cevap vermeyin üstadım benim sorularıma , saçma sınav gibi yorumlarınızda size kalır

Müdavim Üye
    Alıntı Osmanertan Nickli Üyeden Alıntı
    Yönetim kurulu karar defteri ltd de yönetim kurulu olmadığından olmaz sanırım
    Genel kurul toplantı defteri ise; Genel kurul ltd.lerde ortaklar kurulu olduğundan karar defteri olur sanırım
    Sonuç olarak eski sisteme göre sadece "Ortaklar pay defteri" tasdike eklenmiş oldu
    Tespitte hata varmıdır
    Saygılar

ismmmo dan;
    Yukarıda yaptığımız açıklamaların Ticari Defterlere ilişkin bölümü A.Ş. ler ve Ltd. Şirketler için geçerlidir. Ancak netlik kazanmayan konu,
    Limited şirketlerde, A.Ş.lerdeki “Yönetim Kurulu Karar Defteri” yerine geçecek ”Müdürler Kurulu Karar Defteri“ dir. Bunun uygulaması

için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’nca çıkarılacak müşterek tebliğin yayınlanmasını beklemekte yarar vardır.