Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Limited şirket hangi defterleri tasdik edecek

Müdavim Üye
    YTTK sonrası
    Bir limited şirket kuruluyor 2 ortaklı ve bir müdürlü
    Bu şirket ilk kuruluşta hangi defterleri tasdik etmeli ve devam eden yıllarda hangi defterleri tasdik etmelidir?
    Saygılar

Müdavim Üye
    Sanırım hiç kimse defter tasdik etmiyecek?

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

YEVMIYE, ENVANTER,DEFTERİ KEBIR ,ORTAKLAR PAY DEFTERİ, KARAR DEFTERİ...<div>ANIMSADIKLARIM BUNLAR ŞU ANDA.</div>
    Canı yanan sabretsin,canı yakanda yanacağı günü beklesin...

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    YEVMİYE DEFTERİ, DEFTER-İ KEBİR, ENVANTER DEFTERİ, YÖNETİM KURULU KARAR DEFTERİ, GENEL KURUL TOPLANTI VE MÜZAKERE DEFTERİ, ORTAKLAR PAY DEFTERİ, ÜRETİM FİRMASI İSE İMALAT DEFTERİ (İMALAT DEFTERİ TUTMAK İSTEMİYORSANIZ KAYITLARINIZI MİKTARLI OLARAK GİRMELİSİNİZ) BEN DEMİRBAŞ VE AMORTİSMAN DEFTERİ DE TASDİK ETTİRİYORUM.
    ABDULLAH YARAMAZ
    SMMM

Müdavim Üye
    Yönetim kurulu karar defteri ltd de yönetim kurulu olmadığından olmaz sanırım
    Genel kurul toplantı defteri ise; Genel kurul ltd.lerde ortaklar kurulu olduğundan karar defteri olur sanırım
    Sonuç olarak eski sisteme göre sadece "Ortaklar pay defteri" tasdike eklenmiş oldu
    Tespitte hata varmıdır
    Saygılar

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    BENCE TESPİTİNİZDE HATA VAR.
    YENİ TTK YA GÖRE YÖNETİM KURULU KARAR DEFTERİ KULLANILMASI ZORUNLU HALE GELEN GELDİ. LİMİTED ŞİRKET MÜDÜRÜNÜN ŞİRKET İLE İLGİLİ ALMIŞ OLDUĞU ÖRNEĞİN ADRES DEĞİŞİKLİĞİNE İLİŞKİN KARAR BU DEFTERE ALINACAK.
    GENEL KURUL TOPLANTI VE MÜZAKERE DEFTERİ DE YENİ TTK İLE ZORUNLU HALE GELDİ. BU DEFTER DE ÖRNEĞİN MÜDÜR ATANMASI GİBİ KARARLAR ALINACAK.
    ABDULLAH YARAMAZ
    SMMM

Müdavim Üye
    Müdür ne kararı alacak ki üstadım tüm kararlar ortaklar kurulu alıyor sizin dediğiniz bence müdürler kurulu olursa kullanılır ancak tek müdürde yönetim kurulu nasıl olur ?

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    ÜSTAD YENİ TTK YI İRDELEMENİZİ ÖNERİRİM. YENİ TTK YA GÖRE EN YETKİLİ ORGAN GENEL KURUL'DUR. TTK MADDE 616 DA GENEL KURULUN YETKİLERİ BELİRTİLMİŞTİR. ESKİ TTK DA 20 VE ÜZERİ ORTAKLI LİMİTED ŞİRKETLER DE GENEL KURUL ZORUNLU İKEN YENİ TTK DA BÖYLE BİR SINIRLAMA YOK.

YENİ TTK 64 (4) MADDESİ (4) Pay defteri, yönetim kurulu karar defteri ve genel kurul toplantı ve müzakere defteri gibi işletmenin muhasebesiyle ilgili olmayan defterler de ticari defterlerdir.
    ABDULLAH YARAMAZ
    SMMM

Müdavim Üye
    Tamam Genel Kurul Defteri zaten bizim tasdik ettirdiğimiz ortaklar kurulu karar defteridir
    Neyse bu konunun açıklığa kavuşturulması gereklidir
    Saygılar

Müdavim Üye
    sayın osmanertan sayın eflatun80 doğru söylemektedir.
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!