Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geçen Sene Kesilmiş Faturalar

Kıdemli Üye
    sevgili meslekdaşlarım,

daha evvel problem yaşadığımız ve çalışmamaya karar verdiğimiz bir firma vardı.
    adamlarla sene sonu mutabakat yapmadık.
    geçen yıldan ve bu senenin başından ocak-şubat-mart faturaları varmış.

elimize yeni ulaştı.

geçen yıldan kasım-aralık ayını kkeg yaptım.

ocak-şubat-mart aylarını ağustos kdv ile bildirdim ve gidere attım.
    fakat kafama takılan bir durum var.bu dönem ba formda bu adamların üç faturasını bildirmem gerekir mi ?

iyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Her 5 ayın BA formunda düzeltme vermeniz gerekir. Bence vermeyin, cezası nasılsa aynı.

Bu dönemde ki BA formunda bu faturaları yazmamanız gerekir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Çok taraflı bir konu ilgililer görevlerini yapmamış.İş sahibi meslek mensubuna belgeleri ulaştırmak zorunda.Satınalmada kim görevli ise satıcıda kim görevli ise görevlerini yapmamışlar.İş sahibi borçlandığı satın aldığı ve sattığı deposuna giren malın faturasını nasıl bilmez takip etmez çok faturasız çalışılansatıcının istediği kadar fatura kestiği veya kesmediği bir işkolumudur.Meslek mensbu hizmet vermeyecekse hemen ilişkisini kesmeli bir başka meslek mensubundan hizmet alması sağlanmalı idi.Satıcılarla mutabakat yaoılmaması ayrı bir hata iş sahipsiz kalmış.İş sahibi cezaya muhatap olur meslek mensubundan hizmet alamamışsa rucu eder ister istemez
    karar kendisinin denetmen meslek mensubu hatası gözlerse odaya suç duyurusunda bulunur meslek mensubuda ceza alabilir.Çok efe müşteriler var adam muhasebeye para ödemektense vergi cezası çıkmasını tercih ediyor nasılsa onuda ödemeyeceğim sgk bağkur ve satıcılar gibi diye düşünüyor.Bir başkasının başına gelmemesi dileği ile .Geçmiş olsun.Edited by: hasan er