Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yabancı bakıcı çalıştıranların primi

  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik tarihi
    19.Temmuz.2007
    Mesajlar
    4
    1. Yabancı çalıştıran işveren yabancıya ne kadar
    ücret ödeyerek ?
    2. Hangi pirim ve vergi kesintilerini SGK ve vergi dairesine
    yatırmakla sorumludur ?

    Konu hakkında bilgisi olan meslektaşlarımdan yardım bekliyorum.



  2. #2
    Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    22.Haziran.2007
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    Yaş
    52
    Mesajlar
    14,898
    sayın nidax06,çalışma izni olan bakıcı yani dadı GVK.23/6'ya göre ücretine vergi kesintisi yapılmaz ve sadece 5510/4 ve 80.madde kapsamında ücretine sgk kesintisi yapılır,ücret eğer asgari ücretin iki katını geçerse o zaman GVK.23.maddenin son kısmına göre geçen kısmı için vergi kesintisi yapılır ve burda bu kişiyi çalıştıran kişi tabiki bu vergiyi idareyede ödemekle sorumludur,burda bu ücret GVK.64.maddeye girmediği için GVK.118.maddeye girmez,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •