Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: genel kurul müzakere defteri

  1. #1
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    21.Şubat.2007
    Nereden
    Antalya
    Mesajlar
    433


    merhaba üstatlarım.malum 1 temmuzdan itibaren ttk yürürlüğe girdi.pay defteri ve genel kurul müzakere defteri ticari defter sayıldı.bu defterleri aralık 2012 de 2013 yılında kullanmak için mi tastik ettirmeliyiz?yoksa 2012 yılı içinde mi tastik ettirmeliyiz?şimdi örneğin olağanüstü genel kurul olsa bu karar bu deftere yazılmalı.bir de bu defterin matbu şekli sanırım yönetim kurulu karar defteri gibi olcak.fikirlerinizi bekliyorum...iyi çalışmalar..

  2. #2
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    21.Şubat.2007
    Nereden
    Antalya
    Mesajlar
    433


    ??? fikri olan yok galiba.

  3. #3
    Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    22.Haziran.2007
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    Yaş
    52
    Mesajlar
    14,898
    sayın meslektaşım,A.Ş.lerde zaten var olan bir defter 6762.326/2'ye göre tutulmak zorunda eskiden beri ve başlangıçtada notere onay yapılmıştır ve 6102.64/3 kapsamınada uygundur ama LTD.lerde durumun ne olacağı belli değildir mevcut durumda ortada genel kurul yoktur ve 2013 yılındada genel kurul yapmaları ne kadar zorunlu olacağıda şüphelidir 2012 yılı ile ilgili çünkü 01/07/2013 tarihine kadar ortaklar kurulu devam edeceği 6103/22.maddeye göre kesin gibi,yani eğer ticaret bakanlığı yeni yönetmelikler veya tebliğler yayınlayıp bu konuda bir şey demezse ve bir süreç belirlemezse aynen eski sistem devam ve toplantı ve müzakere defterine gerek yok ve kanunen kullanılmaya başlamadan önce tasdiktende bahsettiğine göre en azından yıl sonuna kadar beklemek lazım bu ve benzeri konularda uygulama yapmak için,kolay gelsin. Edited by: hadisat
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

  4. #4
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    21.Şubat.2007
    Nereden
    Antalya
    Mesajlar
    433


    üstadım verdiğiniz bilgiler çok teşekür ederim.sadece yönetim kurulu karar defterimiz var.genel kurul müzakere defteri yok.genel kurullardan sonra tutanak tutulup notere tastik edildi şimdiye kadar.2012 için defter tastik etmek mantıklımı.denetim sırasında isteme ihtimallleride var.birde noter sisteminden numara alınması var tabi.

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •