Sayfa 11 Toplam 50 Sayfadan BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu
Toplam 495 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 110 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM VE YMM MÜŞTERİ SINIRLAMASI GELİYOR!

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    değerli meslektaşlar

unutulmamalıdırki e beyannamede bu alanda meslek mensuplarıa yönelik adımdı elden belli oranın altında olanlar beynname verebiliyordu ona kısıtlama getirildi şimdi adetsel kısıtlamaya gidiliyor yani kıskaç meslek mensupları lehine daraltılıyor...........
    SMMM Önder YAMAN

Ziyaretci

Her ne kadar bazı odalar bu konuda meslek mensubundan bilgi istemese de gelir idaresi 05.10.2012 tarihine kadar Turmob'dan bilgi bekliyor. Başta bu konu olmak üzere meslek mensubu mesleğin geleceği ile ilgili görüş ve düşüncelerini her zamangelir idaresi ile paylaşabilir diye düşünüyorum (telefon, faks,mail) Bu kadarzamanda oda yönetimlerindenfazlases çıkmadığına göre, görüş bildirmekiçin ya ek süre isteyecekler yada bir bildikleri var diye düşünüyorum. Gelir idaresinin meslek mensubunun çalışma koşulları ile ilgili yeni düzenlemeleri öncesinde gerek bu sitede gerekse telefon, faks, mail yoluylahemen bu günden itibaren görüşlerini paylaşmalarında çok fayda var. Odaların tek sorunumuz bu değil deyip tüm sorunları derleyip toparlamalarıepey zaman alacağından en azından bu sınırlama konusunda bilgi verilmesi yerinde olur.Ortalama olarak ruhsatlı bir meslek mensububir yardımcı elemanla birlikte15 bilanço defteri ve aynı zamanda 30 işletme defterini tek başına götürebilir diye düşünüyorum.Bilanço defteri yoksa, sadece işletme defteri varsa ortalama olarak 60 işletme defteri olabilir diye düşünüyorum.

Ziyaretci
    nüfus durumuna
    noterlerde eczanelerde olduğu gibi muhasebe bürosu açılmasına da sınırlama getirilirse bu müşterisınırlaması tam yerinde olur !

çok olumlu adım kimlerin katkısı var ise bundagönülden kutlamak gerekir !!! helal olsun!!!

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    değerli meslektaşlar

unutulmamalıdırki e beyannamede bu alanda meslek mensuplarıa yönelik adımdı elden belli oranın altında olanlar beynname verebiliyordu ona kısıtlama getirildi şimdi adetsel kısıtlamaya gidiliyor yani kıskaç meslek mensupları lehine daraltılıyor...........
    SMMM Önder YAMAN

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Arkadaşlar maşallahınız var harikasınız silkeledikçe yeni fikirler çıkıyor yeni yüzler oturuma katılıyor yeni fikirler meydana çıkacaktır.Bazı odalar üyelerden görüş istemiş mesela bizimkiler aramadı mesaj atmadı belki yakın görüştükleri arkadaşlardan sohbetlerde telefonla fikir alıp cevaplarını oluşturmuş olabilirler bizim yöneticilerde bürocu piyasayı zaten biliyorlar.İşletmelerin müsait olan bir köşesine muhasebe depaermanı kurulmalı makinalar yazıcılar çok ucuz 3-5 bin liraya çok güncel sistemler düzenlenebilir.İdare ö.kaydedici cihazları posa bağlı becerikli makinalarlla değiştirmek istiyor bir süre verdi süre yakında gelecek bu arada donanım yazılımi işleride halledilebilir.İşler işyerlerinde kotarılır küçük işletmeler bürocularla anlaşır büyükler gücü yetenler meslek mensubunu işyerinde barındırır.Veya taahhüt eden gibi arkadaşlarımız ekip kurar elemanlar işyerlerinde belli sürelerde kalıp bir gün önceki işleri kayda geçer ve diğer işyerine geçer veya her işyerinde ön muhasebeler tam gün çalışır.Hem stajyerlere yer bulunmuş olur hemde insanların işleri görülür.Meslek mensubuda uzaktan erişim tekniği ile bürosundan gelişmeleri kontrol eden sistemden bilgileri kendi makinasına çoğaltır.Meslek mensubu işveren maddi bağlı olmazsa dolaylı olarak ödeme yapıyorsa meslek mensubu aynı zamanda süzme murakabe ön denetim işlerinide yapabilir.Gelişmeleri bekliyoruz.İş almak bilgi pazarlamak yetenek işi arkadaşlar onunda dersini almamız lazım.Çok iyi muhasebe yapmak yetmiyor çok eski olmak pazarlayamıyorsan işe yaramıyor.Her büronun tırmanma zirve duraklama gerileme dönemleri vardır pazarlamayı bilmeyen bizler bu handikapları kendimiz üretiriz.Yaşlı meslek mensupları iş alamıyor 25 yaşında genç işyeri açarsa yaşıtına gidiyor babası yaşında meslek mensubundan hizmet istemiyor.O halde gençler ve yaşlılar birlikte çalışmalıki ileri yıllarda genç meslek mensubu vesilesi ile iş alınabilmeli asgari geçim giderleri temin edilebilmeli. Meslek mensubu para gibi ödeme gibi işlerle vakit kaybetmemeli işine odaklanmalı yarın ödenecek kredi kartı var nerden para bulunacak telaşesi olmamalıki verimli olsun diye düşünüyorum.Gelişmeleri takip edelim bekleyelim neler göreceğiz.İyi çalışmalar.

Kıdemli Üye
    Şimdiye kadar mali açıdan ne lehimize düzeltildiki arkadaşlar bu lehimize düzeltilsinnn. Sadece yükümüz artırıldı. Ücret yine aynı. Memurların her turlu işini biz yapar hale geldik.

Müdavim Üye
    Alıntı deneme1 Nickli Üyeden Alıntı

Her ne kadar bazı odalar bu konuda meslek mensubundan bilgi istemese de gelir idaresi 05.10.2012 tarihine kadar Turmob'dan bilgi bekliyor. Başta bu konu olmak üzere meslek mensubu mesleğin geleceği ile ilgili görüş ve düşüncelerini her zaman*gelir idaresi ile paylaşabilir diye düşünüyorum (telefon, faks,mail) Bu kadar*zamanda oda yönetimlerinden*fazla*ses çıkmadığına göre, görüş bildirmek*için ya ek süre isteyecekler yada bir bildikleri var diye düşünüyorum. Gelir idaresinin meslek mensubunun çalışma koşulları ile ilgili yeni düzenlemeleri öncesinde gerek bu sitede gerekse telefon, faks, mail yoluyla*hemen bu günden itibaren görüşlerini paylaşmalarında çok fayda var. Odaların tek sorunumuz bu değil deyip tüm sorunları derleyip toparlamaları*epey zaman alacağından en azından bu sınırlama konusunda* *bilgi verilmesi yerinde olur.*Ortalama olarak ruhsatlı bir meslek mensubu*bir yardımcı elemanla birlikte*15 bilanço defteri ve aynı zamanda 30 işletme defterini tek başına götürebilir diye düşünüyorum.*Bilanço defteri yoksa, sadece işletme defteri varsa ortalama olarak 60 işletme defteri olabilir diye düşünüyorum. *
    Siz Bence o rakamları en az yarıya bölün.Ama ücreti de gerçekçi yapalım o zaman gerçek muhasebe tutulur.Kimse de kendini kandırmasın. Maliye'nin elinde veriler mevcut elbet bir istatistik çoktan çıkmıştır.Bu uygulama da kafaya göre olacak değildir mutlaka.Ama yine de görüş istemişler.İsteseler ne olacak zaten baştakiler bizi uyutmaya çalışıyorlar.10 gündür haberleri vardı da kime söylediler.Dün ve önceki gün bizim Denetim Eğitimimiz vardı; biri çıkıp da bunu söylemedi.Çünkü işlerine gelmiyor bazılarının.Umurumda da değil.Baktı adam gibi uygulama yapmıyorlar ben de direkt GİB'e mail atarım.Sonuç da bu bütün mesleğimiz lehine uygulama.Herks eşit paylaşıcak,herkes düzgün muhasebe tutacak,herkes mesleğin saygınlığı için uğraşıcak.Gerisi teferruat.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    katılıyorum
    X

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    İdareninTurmoba yazdığı yazının usulen olduğunu cevabının dikkata alınmayabileceğini tahmin ediyorum zaman çok kısa .Şimdiye kadar idare sadece ben bilirim benim dediğimuygun gördüğüm olur tavrında idi hiç bir yetkiyi paylaşmadı.Turmob yönetimini kontrol edemediği için paylaşmadığını tahmin ediyorum.Turmobun hiç bir talebinin kabul edldiğini sanmıyorum bakanlıkta onay için gönderilen geçen yıldan bekleyen yönetmelik taslakları vardı hala onaylanmadı.İdare kendi açısından uygun gördüğünü yapar maalesef paylaşmaz diye anımsıyorum.Verilen tarifelerle kapasite içinde geçinmek mümkün değildir.Vergi gelirlerini garantiye almak için gerekeni yapacaktır.Bizim yükümüz artacaktır cendere daralacaktır meslek mensubu lehine iyileştirme beklemiyorum Kolay gelsin. Edited by: hasan er

Kıdemli Üye
    Burda gib'in meslektaşın geleceğini düşündüğü, yeni meslektaşlara iş kapısı aralamaya çalıştığı, mevcut meslektaşların daha sağlıklı yaşaması gerektiği,daha fazla kazanması gerekitği yada daha adil kazanması gerektiği düşünülmemelidir. Sanki meslektaşın mükellef sayısını sınırlandırarak sorumluluğunu artıreacağı gibi bir his ediniyorum. Bu sorumluluk artışı umarım müteselsil sorumluluk getirmez