Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elektronik rapor hk.

Ziyaretci
    https://www.saglikaktuel.com/file/du...0120713_06.pdf

Arkadaşlar merhaba. link den bir şey anlamadım açıkçası. şimdi rapor alan biri iş görmezlik raporunu kuruma nasıl getirecek madem elektronik ortamda gidiyor bizim o kişinin rapor aldığından nasıl haberimiz olacak yardımcı olursanız sevinirim. bu konuyu anlamış değilim saygılar.

Ziyaretci
    cevap yazacak yok mu arkadaşlar lütfen.

Kıdemli Üye
    rapor alan kişi size rapor aldığını ve çalışmadığını söyleyecek. yada mukellef söyleyecek. yada deli işi olan her mukellefin sgk sına girerek tc nolarıyla araştırma yapacaksınız. kuruma verilecek rapor artık elektronık olarak onların sistemine işlendiğinden siz çalışmadıına dair bilgi kısmını dolduracaksınız o kadar

Üye
    Nereden
    DENİZLİ
    merhaba,
    bir arkadaş ile görüştüm az önce 01.10.2012 yani p.tesi kuruma mail adresinin verilmesinin son günü filan dedi, her sigorta dosyası için ayrı ayrı dilekçe yazılıp benim elektronik adresim burasıdır ,beni buradan bilgilendirin gibi bir dilekçe verilecekmiş.,.., bu konuda daha geniş bilgisi olan var mı kanuni dayanak vs. Teşekkürler kolay gelsin.
    HALA GENÇ MİYİZ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    kanuni dayanağa gerek yok mantıklı olmak yeterli...

örneğin bağlı bulundugunuz sgk ya işverenler servisine dosya memuruna bir dilekçe verin güncel iletişim bilgilerinizi içeren yeterlidir...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    zaten henüz türkiye genelinde tüm hastaneler elektronik rapor sistemıne tam anlamıyla geçmediği için bu tür sıkıntılar güncel dönemde malesef görülebiliyor...raporu temın eder etmez...çalışılmadıgına dair bildirim girişi modülunden giriş yapmanız gerekir..

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Ziyaretci
    <table ="tableBorder" align="center" cellpadding="3" cellspacing="1"><t><tr ="msgableRow" style="height:150px;min-height:150px;"><td ="msgLineDevider" valign="top">

<div ="msg">
    zaten henüz türkiye genelinde tüm hastaneler elektronik rapor
    sistemıne tam anlamıyla geçmediği için bu tür sıkıntılar güncel
    dönemde malesef görülebiliyor...raporu temın eder
    etmez...çalışılmadıgına dair bildirim girişi modülunden giriş yapmanız
    gerekir..

</div></td></tr></t></table>

Yeni Üye
    Merhaba arkadaşım;

Benim anladığım kadarıyla sistem şu şekilde işleyecek;

01.10.2012 ye kadar mail adres bilgilerini Sgk'ya bildirenlere,o işyerinde çalışan bir sigortalı işçi hastaneye gidip rapor aldığında,artık yazılı evrak verilmeyeceğinden,hastane raporu sisteme girdiği an SGK da işverene "İşçiniz şu tarihte şu kadar günlük rapor almıştır,rapor bitim tarihinden itibaren 5 gün içerisinde raporun elektronik sistem girişini yapınız" şeklinde bir mail atacak.Eğer biz mail adreslerimizi bildirmezsek bize öyle bir mail gelmeyeceğinden işçimiz de birşey söylemezse eğer,raporun ininden tününden haberimiz olmayacak.Sonuç olarak da bir yaptırım uygulanacak.Ama bununla ilgili henüz net bir açıklama yok.

Bir de "rapor bitim tarihinden itibaren 5 gün içerisinde rapor girişi yapılmalı,eğer yapılmazsa kağıt ortamında işverene tebligat yapılmadan bu sebepten ötürü cezai yaptırım uygulanamaz" şeklindeki tebliğ de hüküm sürmekte.Tezatlığı buyrun siz çözün..İyi Çalışmalar herkese..

Kıdemli Üye
    Nereden
    izmir
    İşverenlerin elektronik posta adreslerini Kuruma ulaştırmaları hakkında bildirilecek son tarih 01/10/2012 olup, bu tarihe kadar 2011/50 sayılı Genelgenin çalışılmadığına dair bildirimle ilgili hükümlerinin uygulanmasına devam edilecektir. Belirtilen tarihe kadar sosyal güvenlik il müdürlükleri/sosyal güvenlik merkezleri kısa vadeli sigortalar servislerinde çalışan personellerce Kurum modülünde çalışılmadığına dair bildirim yapılmayan raporlara ait bilgilerin yer aldığı İşveren Onaysız Tebligat İşlemleri listesinde bilgilerine yer verilen sigortalıların işverenlerine idari para cezası uygulanmadan önce mutlaka çalışılmadığına dair bildirimin yapılması için kâğıt ortamında tebligat çekilecektir.
    --------------------------
    Aynı hüküm genelgede de var.
    Kolay gelsin