Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elektronik rapor hk.

 1. #1
  Ziyaretci
  https://www.saglikaktuel.com/file/du...0120713_06.pdf

  Arkadaşlar merhaba. link den bir şey anlamadım açıkçası. şimdi rapor alan biri iş görmezlik raporunu kuruma nasıl getirecek madem elektronik ortamda gidiyor bizim o kişinin rapor aldığından nasıl haberimiz olacak yardımcı olursanız sevinirim. bu konuyu anlamış değilim saygılar.

 2. #2
  Ziyaretci
  cevap yazacak yok mu arkadaşlar lütfen.

 3. #3
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  27.Şubat.2012
  Mesajlar
  152
  rapor alan kişi size rapor aldığını ve çalışmadığını söyleyecek. yada mukellef söyleyecek. yada deli işi olan her mukellefin sgk sına girerek tc nolarıyla araştırma yapacaksınız. kuruma verilecek rapor artık elektronık olarak onların sistemine işlendiğinden siz çalışmadıına dair bilgi kısmını dolduracaksınız o kadar

 4. #4
  Üye
  Üyelik tarihi
  26.Şubat.2010
  Nereden
  DENİZLİ
  Mesajlar
  92
  merhaba,
  bir arkadaş ile görüştüm az önce 01.10.2012 yani p.tesi kuruma mail adresinin verilmesinin son günü filan dedi, her sigorta dosyası için ayrı ayrı dilekçe yazılıp benim elektronik adresim burasıdır ,beni buradan bilgilendirin gibi bir dilekçe verilecekmiş.,.., bu konuda daha geniş bilgisi olan var mı kanuni dayanak vs. Teşekkürler kolay gelsin.
  HALA GENÇ MİYİZ?

 5. #5
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  29.Aralık.2009
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  2,022
  kanuni dayanağa gerek yok mantıklı olmak yeterli...

  örneğin bağlı bulundugunuz sgk ya işverenler servisine dosya memuruna bir dilekçe verin güncel iletişim bilgilerinizi içeren yeterlidir...


  ....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

 6. #6
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  29.Aralık.2009
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  2,022
  zaten henüz türkiye genelinde tüm hastaneler elektronik rapor sistemıne tam anlamıyla geçmediği için bu tür sıkıntılar güncel dönemde malesef görülebiliyor...raporu temın eder etmez...çalışılmadıgına dair bildirim girişi modülunden giriş yapmanız gerekir..

  ....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

 7. #7
  Ziyaretci
  <table ="tableBorder" align="center" cellpadding="3" cellspacing="1"><t><tr ="msgableRow" style="height:150px;min-height:150px;"><td ="msgLineDevider" valign="top">

  <div ="msg">
  zaten henüz türkiye genelinde tüm hastaneler elektronik rapor
  sistemıne tam anlamıyla geçmediği için bu tür sıkıntılar güncel
  dönemde malesef görülebiliyor...raporu temın eder
  etmez...çalışılmadıgına dair bildirim girişi modülunden giriş yapmanız
  gerekir..


  </div></td></tr></t></table>


 8. #8
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  09.Ağustos.2011
  Mesajlar
  23
  Merhaba arkadaşım;

  Benim anladığım kadarıyla sistem şu şekilde işleyecek;

  01.10.2012 ye kadar mail adres bilgilerini Sgk'ya bildirenlere,o işyerinde çalışan bir sigortalı işçi hastaneye gidip rapor aldığında,artık yazılı evrak verilmeyeceğinden,hastane raporu sisteme girdiği an SGK da işverene "İşçiniz şu tarihte şu kadar günlük rapor almıştır,rapor bitim tarihinden itibaren 5 gün içerisinde raporun elektronik sistem girişini yapınız" şeklinde bir mail atacak.Eğer biz mail adreslerimizi bildirmezsek bize öyle bir mail gelmeyeceğinden işçimiz de birşey söylemezse eğer,raporun ininden tününden haberimiz olmayacak.Sonuç olarak da bir yaptırım uygulanacak.Ama bununla ilgili henüz net bir açıklama yok.

  Bir de "rapor bitim tarihinden itibaren 5 gün içerisinde rapor girişi yapılmalı,eğer yapılmazsa kağıt ortamında işverene tebligat yapılmadan bu sebepten ötürü cezai yaptırım uygulanamaz" şeklindeki tebliğ de hüküm sürmekte.Tezatlığı buyrun siz çözün..İyi Çalışmalar herkese..

 9. #9
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  14.Haziran.2007
  Nereden
  izmir
  Mesajlar
  236
  İşverenlerin elektronik posta adreslerini Kuruma ulaştırmaları hakkında bildirilecek son tarih 01/10/2012 olup, bu tarihe kadar 2011/50 sayılı Genelgenin çalışılmadığına dair bildirimle ilgili hükümlerinin uygulanmasına devam edilecektir. Belirtilen tarihe kadar sosyal güvenlik il müdürlükleri/sosyal güvenlik merkezleri kısa vadeli sigortalar servislerinde çalışan personellerce Kurum modülünde çalışılmadığına dair bildirim yapılmayan raporlara ait bilgilerin yer aldığı İşveren Onaysız Tebligat İşlemleri listesinde bilgilerine yer verilen sigortalıların işverenlerine idari para cezası uygulanmadan önce mutlaka çalışılmadığına dair bildirimin yapılması için kâğıt ortamında tebligat çekilecektir.
  --------------------------
  Aynı hüküm genelgede de var.
  Kolay gelsin

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •