Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2012/28 nolu genelge

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    mükellefin mail adresini vereceğiz de mükellef kaç günde bir bakacak mail adresine?
    kurum işçinin raporunu işverenin mail adresine gönderecek işveren mail adresine belki ayda 1 yada 2-3 ayda bir bakacak, o zamanda yasal süre geçecek ve cezai işlem olacak.

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    Alıntı accountant1507 Nickli Üyeden Alıntı
    mükellefin mail adresini vereceğiz de mükellef kaç günde bir bakacak mail adresine?
    kurum işçinin raporunu işverenin mail adresine gönderecek işveren mail adresine belki ayda 1 yada 2-3 ayda bir bakacak, o zamanda yasal süre geçecek ve cezai işlem olacak.
    büronuzun mail adresini ve iletişim telini veriniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Az önce Edirne sigorta il müdürlüğü ile görüştüm.
    Dilekçe ile kuruma bildirim yapın diyorlar. Ayrıca her işveren için ayrı dilekçemi yazalım dedim yoksa muhasebe bürosu olarak tek bir dilekçe yazıp ekinde liste ile mi işverenlerin mail adreslerini bildirelim diye sordum. Tek bir dilekçe ekindeki listeyle bildirirseniz bizimi için daha iyi olur dediler.
    Ayrıca her işveren için kendi mail adresimizi vermek bana pek mantıklı gelmiyor, mükelleflerde bu işin bilincinde olmalı ve ilerde defterlerin bizden gitmesi durumunda biz sorumlu konumunda kalabiliriz.

Ziyaretci
    Alıntı accountant1507 Nickli Üyeden Alıntı
    Az önce Edirne sigorta il müdürlüğü ile görüştüm.
    Dilekçe ile kuruma bildirim yapın diyorlar. Ayrıca her işveren için ayrı dilekçemi yazalım dedim yoksa muhasebe bürosu olarak tek bir dilekçe yazıp ekinde liste ile mi işverenlerin mail adreslerini bildirelim diye sordum. Tek bir dilekçe ekindeki listeyle bildirirseniz bizimi için daha iyi olur dediler.
    Ayrıca her işveren için kendi mail adresimizi vermek bana pek mantıklı gelmiyor, mükelleflerde bu işin bilincinde olmalı ve ilerde defterlerin bizden gitmesi durumunda biz sorumlu konumunda kalabiliriz.

Önemli bir konuya dikkat çekmişsiniz.

Ziyaretci

ben de dün dilekçe ile işveren tescil kısmına bildirim yaptım.

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    Sayın Accountant1507

Bende Sakarya Sgk İl Müdürlüğü ile görüştüğümde '' Beyan işverenin Beyanıdır Ayrı ayrı İstiyoruz '' dediler. İlden ile değişiklik olabilir demekki bu konuda.

mükellefin adresini bildirsek.. maili acmıyorlar.

büronun mail adresini bildirsek müşteri gittiğinde, giden müşterinin ve alan meslek mensubunun düşünmesi gereken bir durum

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Evet Ahmet bey il il farklılık olabilir. İşverenler bize bilgi ve belge akışından sorumludur, bizim sorumluluğumuz ise onlardan bize gelen bilgi ve belgeler doğrultusunda işlem yapmaktır. Genelge de açıkça işverenlerin mail adreslerini istiyor. Bence kendi mail adreslerimizi vermek hata olur nasıl e bildirge şifrelerini işveren adına alıyorsak burada da işverenlerin mail adreslerini vermeliyiz.

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    Çok tartışmaya açık bir konu.. mail adresi olmayan müşterilerimiz dahi var.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Malesef bir çoğunun yok ve bir çoğuda sık sık mail adreslerini kontrol etmiyor.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Türkiye
    madem her turlu guncellemeyı (NACE) veya (adres guncelleme)gibi mükellef yapıyor ınternet uzerınden
    böyle bir tebliğ için sisteme neden bir tuş daha eklemiyorlar acaba
    şimdi gidip adamlarla muhatap mı olacagız