Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AİLE SAĞLIK MERKEZİ

Yeni Üye

asm ler hakkında

ben asm yi asm adına vergi dairesinde açılış yaptım.ssk da asm adına açıldı.özel bir şahsın yerini kiraladılar.kira stopaj istisnası da yok.doktor adına acılmasıni burda okudum ve şaşırdım.

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Sayın smmmnalan,
    hangi vergi dairesi yaptı işleminizi, zira vergi dairesi nezdinde doktorlardan biri üzerine mükellefiyet tesis ediliyor, sgk boyutunda doktorlar adına adi ortaklık olarak sgk dosyası açtıklarını varsayar isek bu sefer vergi/tc no ile sgk eşleşmeyecek, beyanname ve bildirge birleştirmesinde nasıl verilir beyanname anlamadım doğrusu..

Yeni Üye

Tamda gelinen nokta burası

Vergi dairesinden kontrol yaptığımızda adi ortaklık olarak açılan ASM lerin SGK numaraları sistemde görünmüyor Sosyal Güvenlik Kurumu ile görüştük onlar bizimki doğru vergi dairesi adi ortaklık olarak değiştirecek diye saçmaladılar henüz bir çözüm yok sizlerin başına gelen böyle bir durum var mı

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Sayın konya_smmm, benim bahsettiğim durum tam da bu işte, vd. doktor üzerine mükellefiyet açar, sgk adi ort. açar ise vergi/tc no eşleşmez.

Yeni Üye
    ayvalık vergi dairesi.2011 den beri böyleydi.asm üzerine acıldı vergi dairesi ve ssk.

Yeni Üye
    doktorlar üstüne açılacakmış.özelge istedik.cevap bekliyırum

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    SGK adi ortaklık olarak açarken sorumlu hekimin TC no ile açıyorlar...
    işveren tipi adi ortaklık olarak görünür. dolayısıyla eşleşme olmaktadır

Yeni Üye

Aile Sağlığı Merkezleri

Konu ile ilgili bir gelişme var mı sgk hala aynı kararda

Yeni Üye

Aile sağliği merkezi muhtasar birleşimi vergi no/tc no uyuşmamakta.

Vergi Dairesi Kaydının Çok Doktorlu Aile Hekimliği Olduğu İçin Adi Ortaklık Adına Açmak İstedik. Ama İzin Verilmedi. Sorumlu Hekimin Adına Vergi Dairesi Kaydı Tc Kimlik Numarası Üzerinden Yapıldı.
    Sigorta Dosyası Tescil İşlemlerini Yetkili Sorumlu Hekim Adına Hazırladık. Bu Seferde Sigorta Aile Hekimliğinde Çoklu Doktor Olduğunu Belirterek Sorumlu Hekim Adına Açmaya Müsaade Etmedi. Adi Ortaklık Adına Dosya Açıldı. Adi Ortaklık Vergi Numarasına Da Vergi Dairesine Kayıtlı Sorumlu Hekimin Vergi Numarası Adına Açılmış Oldu. Muhtasar Birleşmesi Kontrolü Yaptığımda Hata Vermekte. Hata Vermeside Doğal. Çünkü Vergi Dairesi Doktor Adına Mükellefiyet Açmakta, Ssk Adi Ortaklık Vergi Numarası Adına Açmakta. Bu Nedenlede Vergi/Tc No Uyuşmamakta. Sigorta Bizim Yapacağımız Bir Şey Yok. Bizim Yaptığımız Doğru Diyor. Konu İle İlgili Bi Gelişme Varmı.

Yeni Üye

aile hekimleri muhtasar birleşme

pilot bölgelerden çoklu aile sağlığı olup göndere bilen var mı. Sistem vergi numarası eşleşme hatası veriyor