Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ali Tezel'in Yazısı

Hybrid View

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Son bir püf noktası daha vereyim, 30 günden eksik çalışmayı muhasebeci veya personel memuru kod 7 (puantajlı çalışma) ile bildirirseniz, ayrıca cebinizden genel sağlık sigortası primi de çıkmaz.

?

Ziyaretci
    Emekli maaşı düşer mi konusunda geçmişti, bende tam anlamadım olayı..herkes puantajlı çalışmıyor mu..!
    neyse vardır bir püf noktası[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Ziyaretci

Şöyle bir yazı buldum sgk sitesindeama anlamadım puantajın ne olduğunu [img]smileys/smiley1.gif[/img];
    https://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/conne...mp;MOD=AJPERES

35- Part-time çalışanlardan kimlerin ay içindeki eksik bildirilen günlerini genel sağlık
    sigortası yönünden 30 güne tamamlama yükümlülüğü bulunmamaktadır?

Eksik gün nedeni “puantaj” olanlar, sosyal güvenlik destek primine tabi olanlar, Kanunun 5
    inci maddesi kapsamındaki haklarında bazı sigorta kolları uygulanan sigortalılar, ay içinde
    birden fazla işyerinde çalışıp toplam çalışma süresini 30 güne tamamlayanlar ile kamu
    idarelerinde 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) ve (C) bentlerine tabi çalışanlar,
    4857 sayılı Kanuna tabi çalışmakla birlikte 506 sayılı Kanunun geçici 20 nci maddesine tabi
    sandıklarda çalışanlar için sandıklar Kuruma devredilinceye kadar 30 güne tamamlama
    yükümlülüğü aranmaz.

Edited by: hafıza

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Geçmişte bu kurumda baş müfettiş olarak çalışmış bir kişinin "püf noktası"
    işaret ederek insanları yanlışa teşvik edip devleti zarara uğrattırması sadece bizim ülkemize has özellik olsa gerek, burda kanundaki boşluktan faydalanmak gibi birşey söz konusu değil, resmen yalan beyana teşviktir.
    Sayın Ali Tezel SGK başkanı olsa yine böyle püf noktaları işaret edermiydi acaba?

Ne zaman adam oluruz?
    -Masanın diğer tarafında otururken de hakkı ve hukuku gözettiğimiz zaman.
    Dostluk ve Para Su ile Zeytinyağ gibidir.(Don Antobelli) Hangisinin Zeytinyağı olduğuna kişin karakteri karar verir.(Y.K)

Ziyaretci
    Ali Tezel sayesinde insanlar bilgileniyor,bilinçleniyor..
    bu bilgileri yanlış kullanacaklar diye saklamak doğru olmaz herhalde..
    meslekten olmadığım için bilgim yok
    puantaj konusunda bizi bilgilendirirseniz sevinirim...

Yeni Üye
    Nereden
    İStanbul
    Bildiklerini Başkasına söylemek ne zaman yanlış olmuş. Öğreniyoruz sayesinde...

Bunca sene sonra seviyorsam kendimi, sen sevdiğin içindir beni.
    Ve seviyorsam seni, bana sevmeyi öğrettiğin içindir.
    Sevebildiğim tek insan, sen olduğun içindir.

Ziyaretci

aynı açıklamayı ben çok iyi hatırlıyorum sgknın sitesinde de okumuştum genel sağlık sigortası ile ilgili soru cevap şeklinde bilgilendirme yazısı vardı orada okumuştum yanlış hatırlamıyorsam.

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye

Ali Tezel sayesinde millet sosyal güvenlik uzmanı oldu. Herkes uzman maşallah, en ufak bir sıkıntı da koş sigortaya şikayet et, koş çalışmaya şikayet et. Haklı mıyım, haksız mıyım bilen de yok, soran da yok. Nasıl olsakendisi sıkıntı çekmiyor, şikayetinde haksız çıktığında bir yaptırımıda yok.

Müdavim Üye
    puantaj ve kısmi süreli ayrımı nasıl yapılacak sgk da bilmiyor. sistemin 07 koduyla bildirdiginde gss istemesi saçma. ben yinede part time çalışanları 06 koduyla bildiriyorum.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Müdavim Üye

Ne zaman adam oluruz laf'zını çıkartan şahsın adam olduğu zaman adam oluruz....

Alıntı yusufkartal Nickli Üyeden Alıntı
    Geçmişte bu kurumda baş müfettiş olarak çalışmış bir kişinin "püf noktası"

işaret ederek insanları yanlışa teşvik edip devleti zarara uğrattırması sadece bizim ülkemize has özellik olsa gerek, burda kanundaki boşluktan faydalanmak gibi birşey söz konusu değil, resmen yalan beyana teşviktir.

Sayın Ali Tezel SGK başkanı olsa yine böyle püf noktaları işaret edermiydi acaba?

Ne zaman adam oluruz?

-Masanın diğer tarafında otururken de hakkı ve hukuku gözettiğimiz zaman.