Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BA-BS CEZA

Üye
    Nereden
    Ankara

İYİ ÇALIŞMALAR;<div></div><div>032011 VE 052011 DÖNEMİNE AİT BA BS FORMLARINI VERMEDİĞİMDEN DOLAYI 09.2012 TARİHİ İÇERİSİNDE CEZA İHBARNAMESİ GELD.CEZALAR İÇİN 6111 SAYILI KANUNDAN YARARLANABİLİRMİYİM.DAVAMI AÇMAM LAZIM </div><div></div><div>SAYGILAR</div>

Müdavim Üye
    6111 sayılı yasadan yararlanabilirsiniz.

Üye
    Nereden
    Ankara

CEVABINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.<div>SİZDEN RİCAM DİLEKÇE ÖRNEĞİNİZ VARSA PAYLAŞABİLİRMİSİNİZ.ZOR DURUMDA KALDIM </div>

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı CEM TORUN Nickli Üyeden Alıntı

CEVABINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.<div>SİZDEN RİCAM DİLEKÇE ÖRNEĞİNİZ VARSA PAYLAŞABİLİRMİSİNİZ.ZOR DURUMDA KALDIM </div>

https://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/6111_basvuru_formlari.html

Buradan EK-5 Madde 4 (Vergi/Ceza İhbarnamesinde Yer Alan Vergi ve Cezalar İçin Başvuru Dilekçesi) olan dilekçe ile başvuru yapacaksınız.

Müdavim Üye
    Alıntı Kerem21 Nickli Üyeden Alıntı
    6111 sayılı yasadan yararlanabilirsiniz.
    6111 sayılı yasadan yararlanamazsınız. 2010/10 döneme ( dahil ) olan Ba Bs cezalarını kapsamaktadır.

İyi Çalışmalar

İnceleme ve tarhiyat safhasında bulunan vergiler

Kanun AdBAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI İLE SOSYAL SİGORTALAR VE GENEL SAĞLIK SİGORTASI KANUNU VE DİĞER BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN
    Madde No 4
    Kapsam
    (1) Bu Kanunun kapsadığı dönemlere ilişkin olarak, bu Kanunun yayımlandığı tarihten önce başlanıldığı halde, tamamlanamamış olan vergi incelemeleri ile takdir, tarh ve tahakkuk işlemlerine bu Kanunun matrah ve vergi artırımına ilişkin hükümleri saklı kalmak kaydıyla devam edilir. Bu işlemlerin tamamlanmasından sonra tarh edilen vergilerin % 50'si ile bu tutara gecikme faizi yerine bu Kanunun yayımlandığı tarihe kadar TEFE/ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutar ile bu tarihten sonra ihbarnamenin tebliği üzerine belirlenen dava açma süresinin bitim tarihine kadar hesaplanacak gecikme faizinin tamamının, vergi aslına bağlı olmayan cezalarda cezanın % 25'inin; ihbarnamenin tebliğ tarihinden itibaren otuz gün içerisinde yazılı başvuruda bulunularak, ilk taksit ihbarnamenin tebliğini izleyen aydan başlamak üzere ikişer aylık dönemler halinde altı eşit taksitte ödenmesi şartıyla vergi aslının % 50'sinin, vergi aslına bağlı olmayan cezalarda cezanın % 75'inin, vergilere bu Kanunun yayımlandığı tarihe kadar uygulanan gecikme faizinin ve vergi aslına bağlı cezaların tamamının tahsilinden vazgeçilir.

(2) Bu Kanunun kapsadığı dönemlere ilişkin olarak iştirak nedeniyle kesilecek vergi ziyaı cezalarında, cezaya muhatap olanların, cezanın % 25'ini birinci fıkrada belirtilen süre ve şekilde ödemeleri halinde cezanın kalan % 75'inin tahsilinden vazgeçilir.
    Edited by: Hüseyin Karagöz

Üye
    Nereden
    Ankara

ELLERİNİZE SAĞLIK TEŞEKKÜR EDİYORUM.CEZALARI ÖDEYECEM GİBİ GÖZÜKÜYOR.<div></div><div>SAYGILAR</div>

Müdavim Üye
    Hüseyin üstadın dediği üzere faydalanamazsınız. Ben yorgunluktan af dönemini 2011/10 ve öncesi diye hatırlıyordum. Çok özür dilerim.