Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sermaye Artışı Karar Örneği

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM

Arkadaşlar Yeni TTK'ya göre sermaye artışı yapan varsa karar örneğini paylaşabilirmi?

Ziyaretci

ben de sermaye artışı ile ilgili bilgi almak istiyorum.hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor.dağıtılmamış karları sermaye artımında kullanacağız.

Kıdemli Üye

Ben yeni ttk çıktığında bir sermaye artırımı yaptım.
    Gerekli evrakları bağlı bulunduğunuz Ticaret Odasının sitesinde bulabilirsiniz. Çünkü ben oradan temin ettim. Ben yine de kısaca yazmayaçalışayım size.
    Önce Ortaklar Kurulu kararı alınıp notere tasdik ettirilecek. Tadil tasarısı hazırlanacak. Önceki sermayenin ödendiğine dair Mali Müşavir raporu gerekiyor. Ayrıca dağıtılmamış karları kullanacaksazın onun içinde ayrı bir rapor düzenlenecek.Bu raporları siz dehazırlayabilirsiniz. Mali müşavir iseniz.Örneklerini internettentemin edebilirsiniz. (Raporları hazırlayan mali müşavirin faaliyet belgeside isteniyor Ticaret odasından)
    Nakten taahhüt edilen sermayenin en az 1/4 nün ödendiğine dair banka yazısı isteniyor. Bu para bankaya bloke ettirilecek. Ben halkbankasına bloke yaptırdım. Yazıyı ancak öyle alabilirsiniz. Para bankada 3-5 gün kadarkalıyor. Sonra çekebilirsiniz.Oradakiişlemleri banka size söyler. Bankadan yazıyı aldıktan sonra ticaret odası tescili yapıyor.
    Hatırladığım kadarını yazmaya çalıştım size. Ticaret Odasında da sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Biraz uğraş isteyen bir iş, zaman alıyor. Kolay gelsin.