Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SSK İŞYERİ TESCİLİ

  1. #1
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    30.Temmuz.2010
    Mesajlar
    119
    SAYIN ÜSTADLAR,
    KAPICILIK İÇİN BİR APARTMANA İŞYERİ DOSYASI AÇICAM, İSYERİ TESCİLİNİ AYNI GÜN İÇİN YAPABİLİYORMUYUZ, YOKSA 1 GÜN ÖNCEMİ BAŞVURUYORUZ, YANİ BUGÜN SSK YA VERİRSEM İŞÇİ ÇALIŞTIRMAYABAŞLAMA TARİHİNE 27.9.2012 Mİ YAZABİLİRMİYİM, YOKSA28.9.2012 Mİ YAZAYIM? CEZA YEMİYELİM.

  2. #2
    Yeni Üye
    Üyelik tarihi
    14.Ekim.2009
    Nereden
    MUŞ
    Mesajlar
    27
    Aynı gün vermeniz takdir de herhangi bir ceza yemezsiniz.

  3. #3
    Ziyaretci
    Bu gün verdiğiniz takdirde yarın tarihli başlama vermelisiniz sayın ayaz neden ceza yemez arkadaş açıklarmısınız biraz geç kaldık ama inşaallah arkadaş kuruma gitmemiştir daha

  4. #4
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    12.Kasım.2005
    Nereden
    Turkiye
    Mesajlar
    543
    Öteden beri devam edenler için inşaat işleri hariç işe girişi bir gün önce vermek gerekiyor.Ancak işyeri bildirgesi en geç işçi çalıştırmaya başlanan gün verilebilir.İşe girişi de bir ay içinde yapabilirsiniz.Yani bugün tarihli işyeri bildirgesi vermenin bir cezası yok.

  5. #5
    Ziyaretci
    öteden beri devam eden etmeyen ayırdımını sizden duyuyorum sayın aslan bey işyeri tescili için benim bildiğim inşaat,balıkçılık ve tarım işyerleri hariç aynı gün verildiği takdirde i.p.c uygulanır şeklindedir kaynağınızı belirtirmisiniz

  6. #6
    Moderatör
    Üyelik tarihi
    15.Ağustos.2008
    Nereden
    istanbul
    Mesajlar
    5,434
    Alıntı Hasan KOÇ Nickli Üyeden Alıntı
    SAYIN ÜSTADLAR,
    KAPICILIK İÇİN BİR APARTMANA İŞYERİ DOSYASI AÇICAM, İSYERİ TESCİLİNİ AYNI GÜN İÇİN YAPABİLİYORMUYUZ, YOKSA 1 GÜN ÖNCEMİ BAŞVURUYORUZ, YANİ BUGÜN SSK YA VERİRSEM İŞÇİ ÇALIŞTIRMAYABAŞLAMA TARİHİNE 27.9.2012 Mİ YAZABİLİRMİYİM, YOKSA28.9.2012 Mİ YAZAYIM? CEZA YEMİYELİM.
    Gerek 506 sayılı sosyal sigortalar kanununda gerekse de şu an yürürlülükte olan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda işyerinin kuruluş aşamasında sigortalı çalıştırmaya başladığı tarihe kadar Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirim zorunluluğu yoktur. Mevcut düzenleme ( 5510 sayılı kanun 11.madde) bu şekildedir.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •