Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KGK neyi bekliyor YMM'lerin tasdik yapmasını mı..!

Müdavim Üye
    Nereden
    Gaziantep
    amerikayı geçtik fatih kardeş 250 milyon ciroyla maşallah bize...
    ilk 500 açıklanan firmaların kaçında 500 çalışan var yuh yani...
    fatih çok uçuyor çok hayalperest diyordum ama az da olsa benim de hayalim vardı , o da yandı bitti kül oldu ! yazık 70.000 elit meslek mensubuna...

Müdavim Üye
    ,Edited by: Kusursuz_Fırtına

Müdavim Üye
    Alıntı timucinkurtaran Nickli Üyeden Alıntı
    amerikayı geçtik fatih kardeş 250 milyon ciroyla maşallah bize...
    ilk 500 açıklanan firmaların kaçında 500 çalışan var yuh yani...
    fatih çok uçuyor çok hayalperest diyordum ama az da olsa benim de hayalim vardı , o da yandı bitti kül oldu ! yazık 70.000 elit meslek mensubuna...
    Oncelikle ben hayalimin peşinden devam ediyorum.Forumda önceki yazdıklarımı okursanız kimin daha gerçekçi olduğu anlarsınız.Şu bağımsız yönetmelik taslağınauyan, bürosunu veya işini bırakıp 2 yıl staj yapacak kaç kişi var.Tam da olması gereken ve standartlarla uyumlu bir yönetmelik.Kişi ve meslek ayrımı gözetmiyor.Bu yonetmeliğin standartlara uygun olduğunu kabul etmek gerekiyor sağlam gerekçeler haricinde. Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Timucin kardeşim en başa kızılotu koy olurmu

Müdavim Üye
    Nereden
    Gaziantep
    fatihciğim, istanbul-ankara-izmir şehirleri hariç hangi denetim şirketinde çalışmayı düşünüyorsun antepte en az 10 denetim şirketinin çözüm ortağı olarak tek bir ymm var oda göstermelik varsa bir yolu ben kapatır çalışırım ... umut fakirin ekmeği ama çok hayal dünyasına dalarsan kaybetiğin zamana yazık olur...

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

En başa tabiki Kızılot olcak, elbirliği ile yeni bir iş alanını , arkamızdan çığ gibi gelen yeni meslek mensuplarının ekmeklerini tıkadılar.Zaten mükellef sayısı artmıyor yeni gelenler ne yapcak, denetimle yeni ekmek kapısı olur diye düşünüyordum, yurdumun gençleri , insanları para kazansın yok gene olmadı yabancılara kaldı herşey.Sanırım ymm lerin istediği buydu ve nitekim etkin odukları içinde onların dediği oldu.. yeni ttk için 3 yılımızı yediler denetimsiz hiçbir anlamı yok boşu boşuna zamanımızı çalmış oldular. 70.000 meslek mensubunun ağrına gitmiştir , şahsen ben çok üzüldüm yediremiyorum, yedirenlerede aman boşver diyenlerede ülkemizde çok güzel bir laf var onu ithaf ediyorum. Şimdi tepki gösterme zamanı aşağı çekilmeli ramlar 50- 100 işçi uygundur ciroda 12.000.000-15.000.000 gibi olmalı güzel bir yazı hazırlayalım odaları, bakanlığı heryere faks mail yağmuruna tutalımEdited by: YELİZ CEYHUN

Müdavim Üye
    Merhaba Sabri bey

1-Umut tacirliği sözünde uslupta hakaret yok
    2-1. cümleyi siz konuyu açtığınız için söyledim
    3-Ama devamında umut tacirliği yapan bireysel olarak meslektaşlar yada siz değilsiniz denmek istediğim yöneticilerdir.
    4-Müsade edin de bunu da söyleyelim
    5-Çok değil 1 yıl önce söylemlere baktım. Çeşitli kaynaklar da var. Bu forumda da var

Yöneticilerimiz
    1-400 bin şirket denetlenecek demiş mi demiş
    2-Tüm şirketler denetlenecek denmiş mi? denmiş
    3-Türmob eğitimleri referans olacak demişler mi demişler
    4-Tüm meslektaşlar denetçidir demediler mi dediler
    5-En az 20.000 denetçi gerkiyor Kurumsallaşma olacak dediler mi dediler Bu ciroyla nasıl olacak?

Arkadaşlar

Allahaşkına bunların kaç tanesi gerçekleşti

Denilebilirki eğitim zararı yok

Arkadaşım ben geleceğim planlayacağım zamanım kısıtlı

Hangi yönde verim sağlayacaksam o yönde kendimi geliştireceğim

Çocuğum rızıkını çıkaracağım

Benim Kıbıslarda kokteylerde ne verecek param ne zamanım var?

Kurullar Meslek örgütlerini suçlamıyorum. Bir Kurum yönetmeliği 10 ayda 11 ayda yayınlayamaz mı? Bir meslek örgütü daha öngörülü olamaz mı? Ancak 1 yıl öncesinde bu durum söylenemezmiydi? Yada TTK yı yumuşatacağız denetimi sınırlandıracağız denemezmiydi? Söylemler arasındaki farka bakıyorum %90-100 bu fark %40-50 olabilirdi.

Haksızsam bir meslektaşım çıksın bana haksızsın desin ben de bir daha yazmayayım

Şimdi soruyorum

Bu umut tacirliği değildir de nedir?

Not: Yanlışım varsa söyleyin düzelteyim söylediklerimi geri alayım

Edited by: Şahin 71

Müdavim Üye
    Sayın Moderatör Hüseyin bey benim samimi düşüncelerim bunlar
    Bunlardan rahatsız olanlar varmış
    Eğerki düşüncelerim yada uslubum rahatsızlık veriyorsa yazmayayım
    Arkadaşlar ben mesleki düşünce mi sizlerle paylaşıyorum
    Gidip esnaf Mehmet beyle mi paylaşayım
    Paylaşsam da ortak bir nokta bulabilirmiyim?
    Paylaşımı halk diliyle yapamazmıyım?
    Sizlerin de çektiği ortak sıkıntıları paylaşamazmıyım?
    Saygılar

Müdavim Üye
    Son olarak TTK ve denetimden meslektaşa yük ve hamallık kalmıştır.
    Umut Kaf dağının arkasındadır

Saygılar

Müdavim Üye
    Alıntı timucinkurtaran Nickli Üyeden Alıntı
    fatihciğim, istanbul-ankara-izmir şehirleri hariç hangi denetim şirketinde çalışmayı düşünüyorsun antepte en az 10 denetim şirketinin çözüm ortağı olarak tek bir ymm var oda göstermelik varsa bir yolu ben kapatır çalışırım ... umut fakirin ekmeği ama çok hayal dünyasına dalarsan kaybetiğin zamana yazık olur...
    Sizce ne yapmalıyım.Kendimi yerden yere mi vurayım.Ben firmalara başvururum.Olur veya olmaz.Bu olanlardan oy uğruna hayal satıp ve ruhsat dağıtanlar da sorumludur.15 yılı dolanlar da artık 2-3 yıl sonraki duruma hazırlansınlar.Sanki bütün firmalar denetlense etrafta işe ciddi yaklaşan çok da vayyy pasta gitti pastaaa diye dert yanabiliyoruz.Gerçekler bariz ortadaydi kaçımız bırakın denetimi tfrs'ye hazırdı?
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)