Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KGK neyi bekliyor YMM'lerin tasdik yapmasını mı..!

Müdavim Üye

Taslakla İlgili kimseye kızmıyalım arkadaşlar bizler ettik bizler bulduk ve bunun sonucunuda hak ettik.Sayın Hüseyin beyle(hadisat) denetime tabı olacak şirket kiriterlerinin geniş tutulmaması için gereklı yerlere baskı yapalım iletişim kuralım diye kaç defa yazdık hatta hüseyin bey bunla ilgili konu başlığı bile açtı ama hiç kimse ilgi alaka ve duzenlı cevap bile yazılmadı.Bizler nasıl sınavsız belge alırı kaygısına duştuk hep.Büyüursunlar goktekı yıldız kadar yıldızlı beleş sınavsız belge versınler bu yıldızlı beleş belgeyı şimdi nerlerde kullanacağız.Yanarım yanarımda neden sayın faruk çelik gibi bir ticaret bakanımız olmadıda ona yanarım.Şirketler tıpış tıpış iş guvenlığı işyerı hekımı çalıştırcak isteseler çalıştırmasınar aylık 10 bin tl cezayı yer her ay oturup yerınde kalırlar.Bizlerin bir iki bin tl olacak denetim ücretini çok gorduler.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

murat bey kardeşim hatta bu konuyu açtığımızda arkadaşların bazıları eleştirdi ve kendinize güldürmeyin gibi yazılar yazdılar ve biz kimizki falan dediler ama işte bizim kim olduğumuzu söylediler dış kapının mandalısınız dediler ve eski tas eski hamam devam dediler aynen TTK da dedikleri gibi ve fazla söze hacet yok biz ettik biz bulduk gibi oldu esasında biraz öz eleştiriyide burda yaparsak bütün meslek camiası olarak ama tabi YMM ler için değişen bir şey yok ama bizler malesef gol yedik her zamanki gibi ve çok yazık,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Bakıyorum herkeste bir umutsuzluk ve moral bozukluğu var. Bunun nedeni denetime tabii şirketlerin ciro ve diğer şartlarının yüksek tutulması. Herşeyden önce bu bir taslak rakamların aşağıya çekilme ihtimali yüksek. Denetim için 2013 (KAYİK ler hariç) yılı geçiş dönemidir. 2014 yılı ise bu şirketlerin denetime tabii olacağı yıldır, o güne kadar çok şey değişir. Üstelik denetim süreci geri dönülemez bir şekilde başlamıştır. Sonraki yıllarda bu rakamlar 10-20 milyon sınırına kadar çekilecektir. Denetim için sadece hükümetin belirlediği rakamlardan yola çıkmayalım. Denetimi kendi istekleri ile uygulayacak olan firmalar var, belediyeler, kooperatifler, diğer kuruluşlar var birde bankalar var bunların hepsi denetimden geçmiş mali tablolar ister. Umutsuz olmayalım asıl ozaman kaybederiz. 2013 ve 2014 yılını denetime hazırlanmak olarak düşünün. Denetime tabii şirketlerin 2013 ve sonraki yıllarda UFRS uygulayacağını ve buna hepimizin hazır olmadığını düşünün. Kötümser olmaya gerek yok....

Müdavim Üye
    Alıntı sabriorta Nickli Üyeden Alıntı
    Bakıyorum herkeste bir umutsuzluk ve moral bozukluğu var. Bunun nedeni denetime tabii şirketlerin ciro ve diğer şartlarının yüksek tutulması. Herşeyden önce bu bir taslak rakamların aşağıya çekilme ihtimali yüksek. Denetim için 2013 (KAYİK ler hariç) yılı geçiş dönemidir. 2014 yılı ise bu şirketlerin denetime tabii olacağı yıldır,* o güne kadar çok şey değişir. Üstelik denetim süreci geri dönülemez bir şekilde başlamıştır. Sonraki yıllarda bu rakamlar 10-20 milyon sınırına kadar çekilecektir. Denetim için sadece hükümetin belirlediği rakamlardan yola çıkmayalım. Denetimi kendi istekleri ile* uygulayacak olan firmalar var, belediyeler, kooperatifler, diğer kuruluşlar var birde bankalar var bunların hepsi denetimden geçmiş mali tablolar ister. Umutsuz olmayalım asıl ozaman kaybederiz. 2013 ve 2014 yılını denetime hazırlanmak olarak düşünün. Denetime tabii şirketlerin 2013 ve sonraki yıllarda UFRS uygulayacağını ve buna hepimizin hazır olmadığını düşünün. Kötümser olmaya gerek yok....

Sabri bey ciro 150 milyon seneye seçim var olsa olas en fazla 100 milyona indi Türkiyede kaç tane şirket var Çoğunluğunun zaten denetçisi ymmsi var. Lütfen umut tacirliği yapmayalım Türmob eğitimlerine git sonuç yok Hani tüm şirketler denetime dahil olacaktı? Hani 400 bin şirket denetlenecekti Pasta paylaşamayan YMMlere de duyrulur Üstadlar ortada pasta yok. Siz Türmobu parçalamaya toplantılara katılmamaya başladınız Neredeyse Denetçiler Birliğini kurdunuz? Kusura bakmayın buna resmen dereyi görmeden paçayı sıvamak derler saygılar

Müdavim Üye
    Ben forumda hep şunu demiştim; baştakiler boşa geçen 2 yılımızın hesabını nasıl verecekler diye.Bu taslaklar da durumu anlatıyor sanırsam.Sınava gerek yok biz herşeyi biliyoruz ya.Baştakilerin Ne bildikleri ortaya çıktı.Öncelikle hayal satmayacaksınız.Hep hayal peşinde koşarsanız belli bir süre sonra hayalleri gerçek olarak gördürmeye başlarsınız.Dünya gerçeklerini görmezden gelip;kendi gerçeklerini Dünya gerçeği diye sunmaya kalkarsanız olacağı bu.2 yıl atıp tutulmasaydı o rakamlar düşük olurdu. Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Şahin bey uslubunuz hoşuma gitmiyor . Bazen yazılarınıza bilerek sizi kırmamak için cevap vermiyorum. Umut tacirliği ne o kelime benim hiçbir yerde menfaatim yok , odalarla ve yönetimlerle ,siyasetle hiç alakam yok. Sadece bunlara küserek bir yere varamayız, daha çok çalışıp denetime hazırlanıp aynı zamanda haklarımızı sonuna kadar arayalım. Konunun özeti budur. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok... Üstelik 2013 veya 2014 sonra 200 milyon değil 20-40 milyonlar konuşulacak. Umutsuzluğa kapılmayalım. Sevgi ve Saygı ile kalın...

Müdavim Üye
    Bu sınırın 10 milyon TL ye düşmesi, 10 yıl alır bence.

Ziyaretci

<div>Bu kadar iyimser olmak kaybetmenin acısını ötelemeye yarar.</div><div>Denetim smmm lerin elinden tamamen gitmistir.YMM'lerin çok küçük bir kısmı ile 4 büyük denetim şirketine iştah kabartıcı bir pasta oluşturulmustur.Afiyetle yiyeceklerdir.</div><div></div>

Müdavim Üye
    Nereden
    Gaziantep
    başta ymmler ikinci türmob üçüncü hükümet dördüncü tob beşinci kızılot bey hepinize yazıklar olsun...

Müdavim Üye
    KGK nın sitesinden yayınlanmadan, muhasebetr de nasıl yayınlanıyor bu taslak ?