Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KGK neyi bekliyor YMM'lerin tasdik yapmasını mı..!

Ziyaretci

Sevgili Meslektaşlarım,

Yeni aldığım ve inanmak istemediğim bir duyumu paylaşmak istiyorum..

Malum yeni TTK dolayısıyla bağımsız denetim zorunluluğu geldi ancak kim denetçi kim denetlenecek belirlenmedi bir taslak yayınlanıp bırakıldı.. Bu gecikmeyle ilgili aldığım duyumlara göre firmaların YMM ile Tam Tasdik sözleşme dönemi olan Ocak-Şubat aylarının beklindiği YMM ler sözleşmelerini yapıp mükelleflerini bağladıktan sonra konunun netleştirileceği..

Şirketlere hem bağımsız denetim hem tasdik derseniz haliyle zorunlu olanı tercih edecekleri dolayısıyla tam tasdik yaptırmayacakları düşüncesiyle konunun ertelendiği söylenmektedir.

Duyduğum ancak gerçek olmasını temenni etmediğimi özellikle belirtmek isterim. Eğer böyle olursa vay bu memleketin haline..!!

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

semih kardeş buna gerek kalmıyor Bakanlar Kurulu bağımsız denetime tabi olacak şirketlerle ilgili yayınladığı taslağa göre zaten denetimi en az 3 sene ve 7,8 sene bir nevi erteledi buda en çok bu muhteremlere yaradı ve hayırlı olsun ne diyelim,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    taslağa gerekli tepki verilmelidir dalgamı geçiyorlar, bu kadar tantana, yeni ttk dediler muhakak rakamlar aşağıya çekilmelidir, odalar taslağa tepki yazılarını hazırlamalılar

Müdavim Üye
    Sn.Ünal Tekinalp, boşuna meslek mensupları bu yasaya sahip çıksın demedi

Müdavim Üye

Arkadaşlar <div>Gelecek seçimler yaklaşıyor. Zaten TOBB tavrını koymuştu. Sınırların aşağıya çekilmesi hayal olur.</div><div>Bence denetim balonunu boşu boşuna şişirip meslektaşlara hayal satanlar bu durumu açıklamalılar TTK tam olarak uygulansaydı Tam bir denetim bekleyebilirdik Ne kadar köfte ekmek arkadaşlar gerçekleri görelim artık</div>

Müdavim Üye cemo22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sonuçta bu güne kadar bir bardak suda kopartılan fırtına ve kıyamete değmeyecek. Bizlerin hizmet verdiği tarz işletmelere sıra gelene kadar da ömrümüz yetecek mi bilmiyoruz. O zaman "muhasebeciliğe-mali müşavirliğe" durmak yok devam...
    Koltuk ağalarıda şapkaları önlerine koyup, mesleği ve geleceğimizi düşürdükleri durumu düşünmeye başlasınlar, çünkü şapka düştü kel göründü artık. Seçimlere de az kaldı! İnşallah meslektaşlarımız artık neyin ne olduğunu farkederek yıllardır yapılan hataları tekrar etmezler...
    <TABLE style="TABLE-LAYOUT: fixed" cellSpacing=1 cellPadding=3 align=center ="tableBorder"><T><T>
    <T>
    <TR style="MIN-HEIGHT: 200px; HEIGHT: 200px" ="msgableRow">
    <TD vAlign=top ="msgLineDevider">
    <DIV ="msg">

</TD></TR>
    <TR ="msgableRow">
    <TD ="msgLineDevider">
    <DIV ="msgSignature"></TD></TR></T></T></T></TABLE>Edited by: cemo22
    .

Müdavim Üye
    Arkadaşlar

En az bence 5 yıl TTK daki şirketlerin denetimi bizim için bitmiştir.

Bu cirolardaki şirketler zaten borsada zaten ymmsi denetçisi var.

SMMM meslektaşım TTK denetçiliği bizim için bitmiştir.

Herkes bir bardak soğuk su içsin

Geçmiş olsun

Ziyaretci

değerli meslektaşlarım <div></div><div>denetim pastasından bizim pay beklememiz biraz şaşırtıyor </div><div></div><div>angarya ve cezalarla uğraşan tebliğ ve kanunların uygulamasında sorun yaşanan bir ortamda denetime soyunmak ne kadar akıllıca olur bu tarytışılır.</div><div></div><div>türkiyede ymm müesesi sadece kdv iadelerinden öte gidememesin sebebi alt yapısı oluşmamış ortamın birilerine rant edilmesidir.</div><div></div><div>kayıtdışıl bitsin ,mevzuatlaranlaşılabilir ve sade olsundenetçiliği yapacak meslektaşlar yetişsin sonra sen şirketleri denetleyebilirsin.diğeri kağıt üstünde yazılan çizilenden öte gitmiyecektir.</div><div></div><div>sayın hadisat sabah bu konuyu yazdıgımda konuyu kitlediniz fakat şimdi bu konu hakkında yazı yazıyorsunuz ben meslektaşlara bir taslağı ilettim sunmadım onun için bunu kitlenmesi şahsım adına yanlış oldugunuda bildirmek isterim</div><div></div><div>saygılarımla</div>

Ziyaretci
    odalarımızın ve TÜRMOB'un siyaset yapmaktan ve koltuk kavgasından vakit bulamadıkları için, mesleğin kalitesini yükseltecek girişimlere vakit bulamıyorlar.....sonunda olacağı buydu.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

sayın sueda bakın ben kaynağı belli değil diye o açtığınız konuyu kilitledim ama daha sonra konu netleştiğinde tabiki bende konu hakkında görüşler yazdım ve burda sakına art niyet aramayın ve tamamen orda bir arkadaşın kaynağını açıklayın demesine sizin cevap yazmamanız gereği orada uygulama yapıldı,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''