Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bağımsız Denetim Yönetmeliği taslağı

Ziyaretci

<div>tekrar linki tıklarsanız</div>https://www.muhasebetr.com/guncelmev...evzuat_id=1908<div></div>

Müdavim Üye
    Nereden
    bursa

(II) SAYILI LİSTE
    Bağımsız Denetime Tabi Olacak Şirketler
    1) Tek başına veya bağlı ortaklıklarıyla birlikte aşağıdaki üç ölçütten en az ikisini sağlayan
    sermaye şirketleri;
    a) Aktif büyüklüğü yüzellimilyon ve üstü Türk Lirası.
    b) Yıllık net satış hasılatı ikiyüzmilyon ve üstü Türk Lirası.
    c) Çalışan sayısı beşyüz ve üstü.
    kimsenin imzası yok
    bende kullanmayayım

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    Değerli Meslektaşlarım,

Bu konuyu tartıştığımız için sürpriz olmadı.
    Fikrim yine aynı.
    Bu limitler tamamen zamanla ve talebin aşağılara çekilmesi ile ilgili.
    Zamanla ,seçime kadar olacağını tartışmalar içermektedir.
    Seçimden sonra göreceli olarak çok aşağılara inecek ve hatta tümüne gelecektir.
    Talebin aşağılara çekilmesi ise,
    Konuya gerçekten gireceklerin dışında da olan talebin ve doğacak yeni talepleri önünü kesmek tir.
    Bağımsız Denetim ile bir mana içinde Tam tastik dolayısıyla YMM olayı bitmektedir.
    Bunuda pasta ve pay olayı içinde değerlendirmek durumundayız.
    Bu taslak uygundur.
    Konuya Denetim Mesleğine girmek için bakan Meslektaşların Sakın ha.
    Girmemezlik gibi bir düşünceye kapılmamaları gerekir.
    Zaman girenleri haklı çıkaracak ve haklılıklarını görmelerini sağlayacaktır.

Ziyaretci
    Bağımsız Denetime Tabi Olacak Şirketler
    1) Tek başına veya bağlı ortaklıklarıyla birlikte aşağıdaki üç ölçütten en az ikisini sağlayan
    sermaye şirketleri;
    a) Aktif büyüklüğü yüzellimilyon ve üstü Türk Lirası.
    b) Yıllık net satış hasılatı ikiyüzmilyon ve üstü Türk Lirası.
    c) Çalışan sayısı beşyüz ve üstü
    olması gereken bu, şimdi bombacı ymmler bu kadar fırtınayı boşunakoparmış oldular. ama iyide oldu tüm sm ve smmm ler onların gerçek yüzlerini görmüş oldular,, tüymmob ni kursunlar,,

Kıdemli Üye
    Sayın yuksekkaya yüzde yüz haklı olduğunuzu düşünüyorum.Şuan ancak böyle bir karar ortamın havasını yumuşatabilirdi.Kesinlikle Denetim düşünen meslektaşlarımızın geri adım atmadan bu lisansı almaya baksın.Kısa bir süre sonra(seçimden sonra)bu şartlar kademeli olarak düşecektir.

Yeni Üye
    Nereden
    S.M.M.M.
    5) Aşağıda sayılanlar hariç olmak üzere, 20/2/2001 tarihli ve 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu, 4/12/2003 tarihli ve 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu ve 2/3/2005 tarihli ve 5307 sayılı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu uyarınca Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu düzenlemelerine ve denetimine tabi olarak enerji piyasasında faaliyet gösteren lisans sahibi tüzel kişiler, sertifika sahibi tüzel kişiler ile yetki belgesi sahibi şirketler:
    a) Elektrik piyasasında faaliyet gösteren Otoprodüktör lisansı sahibi tüzel kişiler.
    b) Elektrik piyasasında faaliyet gösteren veya gösterecek lisans sahiplerinden, aynı tüzel kişilik bünyesinde bir veya birden fazla tesiste elektrik enerjisi üreten ve toplam kurulu gücü 100 megavat (mekanik) ve altında olan Üretim veya Otoprodüktör Grubu lisansı sahibi tüzel kişiler.
    c) Elektrik piyasasında faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Üretim ve OSB Dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler.
    (I) sayılı listedeki yukarıda belirtiğim maddeye göre akaryakıt istasyonları denetim kapsamına giriyormu acaba
    Kimseye bir şey öğretemezsiniz, sadece cevabı kendi içinde bulmasına yardımcı olursunuz