Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işkur

Yeni Üye
    arkadaşlar ben bir süredir iş kurdan işsizlik maaşı alıyordum.şimdi yeni işe başladım.başladığım gün işkurdan aradılar ve eleman ilanını kaldırmak için işçi alınıp alınmadığı ile ilgili
    ve alındığını söyleyip benim bilgilerimi verdiler.
    şimdi benim sorum şu:
    ben artık işsizlik maaşı alabilecekmiyim yani henüz sigortam başlamadı.
    yoksa sigortam başlayana kadar almaya devam mı edeceğim
    birde işkurdan işe başlayınca 15 gün içinde bilgi verilmesi lazım ya.telefonda benim bilgilerim verildi.tekrar işkura gidip bilgi vermelimiyim
    şimdiden teşekkürler

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    sigortam baslamadı derken neden başlamadı ne zaman işe başladınız??? sgk girişiniz oldugu anda işsizlik maaşı diye bişy kalmaz...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Yeni Üye
    DAHA YENİ GİRDİM İŞE 1 HAFTA OLMAADI DAHA.BENDE SÖYLEDİM BAŞLATALIM DİYE AMA NEYSE.BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ŞU.İŞKURA GİDİP BEN FALAN YERDE İŞE BAŞLADIM AMA SİGORTAM HENÜZ YAPILMADI DİYE BİLGİ VERMEM GEREKİR Mİ.YANİ BUNDAN DOLAYI CEZAİ İŞLEME MARUZ KALMAK İSTEMEM.ZATEN ZOR İŞ BULDUM BURAYIDA SEVMEDİM AMA.ARTIK MECBURUM

Üye
    İşe başladıysanız zaten sgk'ya bildirilmek zorunda.siz sigorta girişiniz yapıldığı anda işkura bir dilekçe ile işe başladığınızı bildirmeniz gerekir.Bildirmez iseniz sigortalı olduğunuz dönemlerde size yatan işsizlik maaşlarını faizi ile geri alabilirler.