Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: okullada hizmetli çalıştırma nasıl olmalı

Üye
    Nereden
    smmm

Okullarda hizmetli çalıştırma nasıl olmalıdır.okul müdürümü işyeri tescili yapmalı okul aile birliğimi bunun hakkında düşüncelerinizi bekliyorum

Üye
    Nereden
    smmm
    Kamu kurum ve kuruluşlarında bildiğim kadarıyla işçi çalıştırma prosüdürleri çok zor(İşkurdan talep etme zorunluluğu varmı,işçi çalıştırmak için ilan vermesi gereklimi)okul aile birliğinin bu işi yapması dahamı uygun
    Edited by: znurhan

Kıdemli Üye
    Okullara maliye bakanlığının emri var Muhtasar kaydı açmıyor sicil servisleri Muhtasarları elden vericekseniz Vergi dairesine. Ödenek Anasınıfından falan çıkıcaksa yani Okul AB ile alakası yoksa Okul adına açılıcak Sgk dosyası yok ödemeleriniişçilerin Okul aile birliği yapacaksa Sgk kayıtları OAB adına açılacak...

Üye
    Nereden
    smmm
    Buyer ilkokul.anasınıfı değil.Sgkyı aradım hiç bir engel yok işyeri bildirgesiyle alakalı.Maliyenin okullara yazısı hangi kanuna göre hiç duymadım.okadar araştırdım bulamıyorum.

Kıdemli Üye
    iç genelge bu okulların işçi çalıştırmalarının söz konusu olmadığını söylüyor. Siz İlk okulda çalıştırdığınız personele nasıl üzret ödeyeceksiniz okul ödeyemez Okul aile birliği ödeyecekse OAB adına açın dosyayı.

Üye
    Nereden
    smmm
    Bütün ailelerden aidat toplanıyor okullara , ondan ödenemezmi. Edited by: znurhan

Üye
    Nereden
    izmir
    Okul Aile Birliğinde çalışan işçiler ile ilgili yapılacak işlemlerin, diğer ticari işletmelerde yapılacak işlemlerden hiç bir farkı yok.Okul Aile Birliği adına SGK işyeri açtırıp işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Ana sınıfında işçi çalıştırılacak ise Okul Adına işyeri dosyası açılacak fakat bu durumda % 5 lik sgk pirim indiriminden faydalanamazsınız.

Her iki durumda da ilgili vergi dairesine muhtasar beyannamesi verilecek

Kıdemli Üye
    Alıntı znurhan Nickli Üyeden Alıntı
    Bütün ailelerden aidat toplanıyor okullara , ondan ödenemezmi.
    bu aidatlar OAB tarafından toplanıyor o nedenle sgk dosyasını OAB adına açın...

Üye
    Nereden
    smmm
    ilkokul anasınıfı değil.hizmetli temizlik elemanı olacak.kat temziliği ve hertürlü temizlik sanırım yapacaklar.Ondada sorun olmaz değilmi

Üye
    Nereden
    smmm
    Bu okul işleri biraz karışık sanıırm inşeallah yanlış yapmayız.Bu okullarla alakalı kanunlara nereden ulaşabilirim. Hangi kanuna bağlılar..