Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: IFRS Raporu

Yeni Üye
    Nereden
    türkiye
    Öncelikle Merhaba,

2009 Yılından itibaren bağımsız denetim raporuna tabi tutulan firmamızın IFRS raporlama standartlarına göre düzenlenmiş Gelir tablosundaki Dönem Net Karı ile Bilançodaki Dönem Net Karı birbirini tutmuyor arada çok büyük farklar var. 2010 ve 2011 yılının raporlarında da yine bilanço ile gelir tablosundaki dönem net karı örtüşmüyor. Gelir tahakkukları hesabından kaynaklandığını düşünüyorum ama emin olamadım.

Bu raporlama standardına göre bunun sebebini açıklayacak bilgisi olan var mı.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

arkadaşım eğer normal bir durum ise o zaman bu farklılık dipnotlarda açıklanmış olması lazım ve oraya bakmalısınız ve tabi baktıktan sonra açıklayıcı bir bilgi varsa bizimlede paylşırsanız seviniriz kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Kıdemli Üye
    böyle bir şey ifrs tablo dahi olsa mümkün değil ancak yanlış bakmak açısıdan 2 olasılık var.

1.olasılık konsolide bir tablodur. Bir tarafta Ana Ortaklığın karına bakıyorsunuzdur bir tarafta toplam kara bakıyorsunuzdur.

2.olasılık şirketinizin kapsamlı gelir veya giderleri vardır. bir tarafta kapsamlı kara bakıyorsunuzdur bir tarafta kapsamlı gelir ve giderler öncesi kara bakıyorsunuzdur.

mali tabloyu koyabilirseniz daha fazla yardımcı olunabilir.