Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LEASİNG VE BA-BS İLE İLGİLİ

Üye
    ARKDAŞLAR SELAMUN ALEYKÜM.

BENİM BİR SORUM OLACAKTI. BİZİM BİR FİRMAMIZ BANKADAN LEASİNG İLE ARABA ALDI. BANKA FATURA KESMEK YERİNE ÖDEME MAKBUZUNU FİRMAYA GÖNDERMİŞ VE MAKBUZUN FATURA GİBİ İŞLENİP KDV'SİNİ DE KULLANILABİLECEĞİNE DAİR YAZIYIDA BERABERİNDE GÖNDERMİŞ BİZDE O MAKBUZU İŞLEDİK KDV'SİYLE BERABER. YAKLASIK 8,000 TL CİVARINDA BİR ÖDEME YAPMIŞ FİRMA.

ŞİMDİ ASIL SORUM BİZ BUNU BA-BS DE NASIL BİLDİRECEĞİZ ? BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Kdv matrahı beyan edilmesi gerekiyor. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Üye
    Binek yada Ticari Araçlarda Leasing ile alım yapıldığında kdv oranı %18dir.Kdv matrahını BA bildirimine yapmanız gerekmektedir.

Üye
    ANLADIM. PEKİ BİR ŞEY DAHA SORUCAM. BİZİM ELİMİZDE LEASİNG SÖZLEŞMESİ VAR ORADA ANA PARA + KAR TUTARI ÜZERİNE KDV İLAVE EDİLEREK TAKSİT TUTARI İLAVE EDİLMİŞTİR YAZIYOR. BİZDE BU ANA PARA VE KARI TOPLAYIP BA-BS DE ÖYLE BİLDİRİCEZ SANIRIM.

Yeni Üye

Alıntı scsbtnm Nickli Üyeden Alıntı
    ARKDAŞLAR SELAMUN ALEYKÜM.

BENİM BİR SORUM OLACAKTI. BİZİM BİR FİRMAMIZ BANKADAN LEASİNG İLE ARABA ALDI. BANKA FATURA KESMEK YERİNE ÖDEME MAKBUZUNU FİRMAYA GÖNDERMİŞ VE MAKBUZUN FATURA GİBİ İŞLENİP KDV'SİNİ DE KULLANILABİLECEĞİNE DAİR YAZIYIDA BERABERİNDE GÖNDERMİŞ BİZDE O MAKBUZU İŞLEDİK KDV'SİYLE BERABER. YAKLASIK 8,000 TL CİVARINDA BİR ÖDEME YAPMIŞ FİRMA.

ŞİMDİ ASIL SORUM BİZ BUNU BA-BS DE NASIL BİLDİRECEĞİZ ? BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

Yeni Üye

kusura bakmayın siteyi tamkullanamadığımdan başkasının yazısını gönderdim, ama aynı durum bizim firmada da mevcut. leasing tutarları ba formunda belirtilecek mi. Nisan dan bu yana biz beyan etmedik. şimdi ekim beyanında hepsini beyan etsek problem olur mu. bilenlerden yardım rica ederim.