Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüklenilen kdv listesi Perakende Satış Fişleri

Üye

Benim kullandığım programda mesela tarih örneğin 26/09/2012 olarak excele listeliyor ama vedopa yükleyemiyorum.Bende ctrl + f tuşuyla 26/09/2012 tarihi 1000 satırı bir kerede 26.09.2012 olarak değiştirip kaydediyorum hiç bir sorun kalmıyor....Ne demek istediğimi anlatabildin mi? Belki hücre metin olarak kaydedimiştir.Sayı olarak değil birde böyle bakın..

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Üstadlar benim aklıma birşey takıldı...İnd.Listeye böyle toplu yazıldığında SMİYB kullanımları vergi dairesi nasıl ortaya çıkaracak?Ben tek tek listeye giriyorum(ama bende 10 taneyi geçmiyor) ve 3-5 tl kdvsi olanları tenzil ettiriyorum.Ozman bende listeye toplu giriyim derim.?

Üye

Şimdi ben kendimi,nacizane kimseye tavsiyede bulunacak kadar üstad görmüyorum ama yıllardır da bu işi yapıyorum.Ben kendi uygulamamı anlatayım.Aslında vergi mevzuatında bir firma VUK 'da sayılan belgelerdeki KDV 'yi indirebilmesi için hem kesen hemde müşteri firmanın adı vergi numarası gibi şekil şartları arıyor.Aslında bu perakende satış fişi konusu çok tartışmaya açık neyse...<div>Ben perakende satış fişlerini günlük olarak sınıflayıp kasa fiş numarasına göre günlük olarak kaydediyorum.Bir gün 1 adet oluyor bir gün 10 adet.</div><div>Dediğiniz gibi burası aslında sistemin açığı...Ama zaten öncedende yazdığım gibi %3 'lük bir sınır var.</div>

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Üstadlar benim aklıma birşey takıldı...İnd.Listeye böyle toplu yazıldığında SMİYB kullanımları vergi dairesi nasıl ortaya çıkaracak?Ben tek tek listeye giriyorum(ama bende 10 taneyi geçmiyor) ve 3-5 tl kdvsi olanları tenzil ettiriyorum.Ozman bende listeye toplu giriyim derim.?

Üye
    Nereden
    muhasebe

az önce maliyeye iade dosyası bıraktım bendede aynı sorun cıktı ben 33333 diye yazmıstım memur olmaz boyle falan dedı ama bu seferlık dılekceyı kabul ettı tuhaftır kı gib. sitesinde ornek uygulamadada 333 dıye belırtırlmıs
    metin kartal

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sistemin açığı olabilir ewet

Üye

Sayın Metinkartal, bizlerin kdv iadesinde listelerle ilgili olarak memurla bir işi yok ki!...Onlar bizlmezler listelerin nasıl yollandığını ...İsterseniz sorun cevap alamazsınız.Muhatabımız vedop ve sorun çıkarsa eğer Ankara Maliye Bakanlığı ...İsterseniz size numaralarınıda vereyim 0312 302 14 35 - 36 - 37

Üye
    Nereden
    muhasebe
    ama maliye bizim indirilecek kdv listemizi kendı ekranlarında görüyor
    metin kartal

Üye

Sayın Metinkartal, elbette listeleri görebilirler.Söylemeye çalıştığım önceki gibi değil artık sistem.Dilekçenizi elbette bağlı olduğunuz vergi dairenize vereceksiniz.Dilekçeyi ne zaman veriyorsunuz?.Listeleri internetten verip,listelerin tümünün gönderildiğine dair çıktıyla beraber beyannamenin çıktısıyladilekçenizi öyle veriyorsunuz değil mi?İşte liste gönderirken çıkan sorunları kendi vergi dairenizdeki memur çözemez.

Üye
    Nereden
    muhasebe

hımm evet haklısınız...
    metin kartal