Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüklenilen kdv listesi Perakende Satış Fişleri

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Üstadlar selam,
    İndirilcek Kdv listesi ve Yüklenilen kdv listesinde Perakende Satış Fişlerinin vergi numarasını 3333333333 olarak yazıyoruz. Bu ay yükleme sonunda

"Satıcının Vergi Kimlik Numarası/TC Kimlik Numarası Geçerli Değil!"

uyarısı gelerek satırı yok saymaktadır. uygulamada değişiklik mi oldu, başına gelen varsa paylaşabilirmi. Teşekkürler

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    İndirilecek listeye p.s.fişinin üzerindeki tc veya vergi kimlik nosunu yazıyoruz..Şimdiye kadar birşey olmadı.Bu 3'ler nedir?

Ziyaretci
    ithalat 1 ihracat 2 diğerini at 3

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    YA TABİ İYİ "ROTA"

Üye

Üye

Evet Sayın Rota'nın yazdığı gibi.İthalatlarda vergi numarası yerine 10 adet 1111111111 ihracatlarda 10 adet 2222222222 perakende satış fişi yerine 10 adet 3 diye yazılır.Yalnız İsim yerine Muhasebe Fişi yazlır.Vergi numarası yerine 10 adet 3333333333 yazılır.Yalnız teliğ veya sirküler numarasını tam haztırlayamadım ama perakende satış fişlerinin toplamı ilgili aydaki İndirilecek kdv rakamının %3 'ünü geçemez diye biliyorum.Üstadlar daha iyi bilir.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Üstad 10 bin satırlık bir yüklenilenden bahsediyorum bilmem anlatabildim mi.
    bu konuda sirküler var.

Ziyaretci
    Fişlerin hepsi tek kalemde yazılır. Yevmiye fiş numarası yazılıp vergi numarasına 3333333333 şeklinde yazılır. ben bu ay yolladım herhangi bir sıkıntı yoktu. numarayı silip tekrardan 10 hane olacak şekilde yollayın veya elle yazın ind. kdv listesine. Excelden degil yani

Buna göre, muhasebe fişinin indirilecek KDV listesine kaydedilmesi sırasında “Satıcının Vergi Kimlik/TC Kimlik Numarası” sütununa “3333333333” şeklinde giriş yapılması gerekmektedir. Ayrıca, bu imkândan sadece muhasebe fişine kayıtlı yazar kasa veya perakende satış fişleri için yararlanılması gerekmekte olup bu şekilde listeye girişi yapılabilecek muhasebe fişlerine kayıtlı belgelerin toplam KDV’si, indirilecek KDV listesinin toplam KDV tutarının % 5’ini aşamaz. Diğer taraftan, muhasebe fişine kayıtlı olmayan yazar kasa veya perakende satış fişleri ile muhasebe fişine kayıtlı olsa dahi her bir faturanın had sınırı gözetilmeksizin ayrı ayrı girilmesi gerekmektedir. Edited by: YNR

Üye

Sayın gürcan38, sizi inanın anlıyorum.Bizler kdv iadesine dönük muhasebe programları kullanmalıyız.Ben,sizin kadar değil ama ortalama 1000 satırlık veriyi 10 saniyede vedopa aktarabiliyorum.Neyse bu yapısal bir problem olabilir.Sizin probleminize gelince;<div>1.sayın YNR'ninde yazdığı gibi 10.000 adet fişi tek tek yazmamalısınız zaten en azında tarihi aynı olanları gruplayabilirsiniz.</div><div>2.Geçerli değil diye bir ibare varsa vedopta o hücrenin belli bir karakter sayısı var.Sizinki onu geçmiş olabilir.</div><div>3.Dün sabah vedop çalışmıyordu tekrar denediniz mi?</div><div>4.Daha önceki aylarda verdiğiniz listelerden hücre koplayın ve listenin hepsine yapıştırın.</div><div>Benim aklıma gelenler bunlar...</div>

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    evet bende onu deneyceğim önceki ayki hücreyi kopyalayacağım bakalım. sistem açısından sıkıntım yok program hepsini gönderiyorum tek seferde ama sanırım mali müşavirimiz listeyi oluşturuken satırım yapısal olarak değil biçimsel bir değişiklik yaptı ordan da yanlışlık devam etti bakalım çözeceğiz