Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VERGİ DENETİM BÜROLARI

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana

Alıntı Kusursuz_Fırtına Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı
    Yaptığımız işten 10 yıl sorumluyuz tezi eski dosyayı bir elden geçirip eksiği fazlası varsa tasnifletmek ve makinadan hesap haraketlerini isteyerek daha rahat bir kontrol yapma imkanını elde etmek için bilen kişlerle çalışmak istiyorlar.Mükelleften bazı şeyleri öğrenemez

<div>tabii mükellefin katkı vereceği işlerde var diye düşünmüş olmalı diye tahmin ediyorum.Normalde zaten yazı yazıp 15 gün süre vererek istemek zorunda geçmiş yıl olduğu için işi bitmiş arşivlenmiş evraklar diye bu şekilde istemiş olabilir.Böyle bir diyolog oluştu ise inceleme sebebinide öğrenip hazırlılı gidebilirsiniz.Kolay gelsin.</div>

5 yıl değilmiydi sorumluluk. 10 yıla mı çıktı biz farkında olmadan
    Maliye için5 Yıl
    SSK için 10 yıl(yeni adı ile SGK)

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Hatta işçi sicil dosyaları işçi emekli olana kadar lazım olabiliyor.İşçi malulen emeklilik isterse acaba işe girerken sağlıklımı idi askerlik yaptımı sağlammı idi İşe giriş sağlık raporu istenebiliyor.Her işletme belglerini saklayabilir.1976 yılı defterlerim bile duruyor atmaya kıyamadım hanım yer kaplıyor diye bozuk atıyor ama lazım diyorum susuyor kullanmadığımız bir dolapta duruyor.Bir süre önce iş mahkemesi 12 yıl önceki işçinin işe girişlerini istedi.Meslek mensubu müşteriye vermiş müşterinin yazlık sitedeki yazıhanesi talan edilmiş evrakları kaybolmuş fakat itfaiye polis jandarma mahkeme zayi raporu yok almamış ama yinede mahkemeye bir cevap vermek lazım.Yani karışanımız bir maliye bir ssk değil başka hizmet isteyen kurumlarda var.İlker arkadaşım bazen maliyede 5 yıl öncesine isteyebiliyor rapor yapmasada bilgi için veya başka firma ile ilgili isteyebiliyor maliye v.dairesi ilan yerinde veya mahalli gazetelerde alacakları ilan edip tazeliyor bir 5 yıl daha ekleyebiliyor.Her kese olmaz ama bazı firmalar için olabiliyor bizlerde herkes istenebilir diye sağlam durmak zorundayız eski kasaları bile fişi takılı saklıyoruz biriner bir şey lazım olur diye atamıyoruz .Kolay gelsin. Edited by: hasan er

Kıdemli Üye
    sayın smmm61 bence yeni üyesin yeni smmm sin defterlerinde yeni ve fazla yok katetmemişsin o yüzden bu kadar hırslı konuşuyosun yani demem o ki bu işi en 5 yıl yapsan denetmenin aramasına kızmadan gider tanışır konuşur hallederdin.

ve bunlar zamanla olacak bilmem anlatabildimmi

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana

Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı
    Hatta işçi sicil dosyaları işçi emekli olana kadar lazım olabiliyor.İşçi malulen emeklilik isterse acaba işe girerken sağlıklımı idi askerlik yaptımı sağlammı idi İşe giriş sağlık raporu istenebiliyor.Her işletme belglerini saklayabilir.1976 yılı defterlerim bile duruyor atmaya kıyamadım hanım yer kaplıyor diye bozuk atıyor ama lazım diyorum susuyor kullanmadığımız bir dolapta duruyor.Bir süre önce iş mahkemesi 12 yıl önceki işçinin işe girişlerini istedi.Meslek mensubu müşteriye vermiş müşterinin yazlık sitedeki yazıhanesi talan edilmiş evrakları kaybolmuş fakat itfaiye polis jandarma mahkeme zayi raporu yok almamış ama yinede mahkemeye bir cevap vermek lazım.Yani karışanımız bir maliye bir ssk değil başka hizmet isteyen kurumlarda var.İlker arkadaşım bazen maliyede 5 yıl öncesine isteyebiliyor rapor yapmasada bilgi için veya başka firma ile ilgili isteyebiliyor maliye v.dairesi ilan yerinde veya mahalli gazetelerde alacakları ilan edip tazeliyor bir 5 yıl daha ekleyebiliyor.Her kese olmaz ama bazı firmalar için olabiliyor bizlerde herkes istenebilir diye sağlam durmak zorundayız eski kasaları bile fişi takılı saklıyoruz biriner bir şey lazım olur diye atamıyoruz .Kolay gelsin.
    Üstad bende her nekadar 5 yıl geçsede tahhakkuk+makbuz+dekont ve bazı önemli gördüğüm evrakları saklıyor+saklatıyorum. Fatura ve defterleri ise 5 yıl saklıyor+saklatıyorum.
    Burası Türkiye.Herşey olabilir.2009 da Babamın 1998 de sattığı aracın mtv borcu çıkmış. O zamanlar pul idi yanlış hatırlamıyorsam. Babam temkinli/tedbirli adamdır. Buldu ve gidip borcu sildirdi.
    Saygılar...

Edited by: ilkersorar