Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TECİL-TERKİN İŞLEMİNDE V.D.MEMURUNUN İSTEDİKLERİ

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  28.Mayıs.2012
  Mesajlar
  18


  Herkese kolay gelsin.
  İhraç kayıtlı satıştan dolayı tecil-terkin işlemi sürecinde sürekli maliyeye gidiyorum.
  Size sormak istediğim mevzu: Vergi Dairesi Memuru benden müşterimin müşterisinin,müşterime kesmiş olduğu faturaların suretlerini istiyor, kdv beyannamesini istiyor. İstiyor da istiyor. Sebep: İlgili döneme aituyuşmayan BA BS bildirimi. Sizce bunu istemesi doğru mudur? Sonuçta benim sektörümde çalışan bir rakip firma maliyetini niye bir başka firmaya açıklasın ki. Ki Evrak istenmesi gereken firma ile de görüştüm haklı olarak bu evrakları vermedi.

 2. #2
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  04.Haziran.2012
  Mesajlar
  213
  sanada kolay gelsin,
  bu tür işlemlerde indirilecek ve yüklenilen kdv listelerini zaten internet üzerinden veriyorsun ve listelere ait alındı çıktısını vergi dairene veriyosun, inceleme amaçlı sizin satış ve alış faturalarınızı teyit etmek için isteyebilir. bunun dışında da ba bs de uyuşmazlık varsa bunuda anlamak için sizin belgelerinize ve defter kayıtlarınıza bakmak gerekebilir. ancak dediğim gibi sende sadece alışlarına ve satışlarına ait belgeler vardır, üçüncü bir kişiye ait belge senden istenmemesi gerekir.

  kdv beyannamelerine gelince vergi dairesindeki memur tüm mükelleflere ait beyannameleri görebilir.senden niye istiyorki?

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  28.Mayıs.2012
  Mesajlar
  18
  Kdv beyannamesi vermesem de olur dediğiniz gibi.Ancak memur ile telefonda görüştüm ve memur da "O zaman evrakları tamamlayamadığınızaa dair bir dilekçe yazın. Ben karşı tarafın vergi dairesiyle görüşme yaparım ve işleminizin süresi uzayabilir."dedi.
  Şimdi yapmam gereken ne olmalı? Memurun dediğine evet mi demeliyim yoksa bu evraklar olmadan ve işlem uzamadan nasıl bir yol çizmeliyim. Yani memur ile nasıl anlaşabilirim.

 4. #4
  Üye
  Üyelik tarihi
  05.Temmuz.2010
  Mesajlar
  46

  Maalesef bazı vergi daireleri farklı uygulamada bulunabiliyor.Ben daha dün ihraç kayıtlı satışla ilgili evrak teslim ettim.Bana söylenen mantık şu:" İnternetten veremediğin herşeyi kağıt olarak isteriz" diyorlar.Ben bizim ve ihracatçı firma faturası ve gçb'leri her zaman veriyorum.Bunda bir sıkıntı olmaması lazım sizin açınızdan da bu kanun gereği zaten vermeniz gerekir.Ama BABS 'de bir sorun varsa bunu kesinlikle çözmeniz bizlerin görevi.Bunda kızlacak biz durum yok.Hepimiz hata yapabiliyoruz.Yine de yardımcı olabileceğimiz bir konu varsa yazabilirsiniz....

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  28.Mayıs.2012
  Mesajlar
  18


  Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ben şimdi ne yapayım? Memurun dediği gibi dilekçe ile belgeleri tamamlayamadığımızı bildirip memur ilgili vergi dairesine başvurunca bir netice çıkacak mı? Benim tecil-terkin işlemi biter mi? Yoksa başka bir işlem daha ister mi?

 6. #6
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  24.Temmuz.2007
  Nereden
  Adana
  Mesajlar
  1,260
  Bana kalırsa bu işlem uzarda gider...Malum Maliye ve Yazışmalar...


Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •