Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aşlerde yönetim kurulu başkanı

Yeni Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Üstadlar

Yönetim kuruluna dışarıdan bir başkan atanabilir mi ?

Yardımcı olursanız sevinirim

Yeni Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Yardımcı olabilecek bir üstad yok mu ?

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

sayın meslektaşım 6102 sayılı kanunun ilgili 359-396 arası maddelerine göre yönetim kurulu pay sahipleri arasından seçilir genel kurul tarafından ama burda özellikle 367.maddeyi ayırmak lazım ve bu maddeye göre dışardan birine yönetimin devri ile ilgili yetki verilebilir kanun maddesindede anlatıldığı gibi ama ben bunu sizin sorunuza cevap olduğu noktasında tereddütlerim var ve bence siz bunu ticaret sicile bir sorun derim ama bana göre olamıyor yönetim kurulu kapsamında,ilgili maddeyi aşağıya ekliyorum,kolay gelsin.<div></div><div>

3. Yönetimin devri

MADDE 367</font>

</font>

- (1) Yönetim kurulu esas sözleşmeye konulacak bir hükümle, düzenleyeceği bir iç yönergeye göre, yönetimi, kısmen veya tamamen bir veya birkaç yönetim kurulu üyesine veya üçüncü kişiye devretmeye yetkili kılınabilir. Bu iç yönerge şirketin yönetimini düzenler; bunun için gerekli olan görevleri, tanımlar, yerlerini gösterir, özellikle kimin kime bağlı ve bilgi sunmakla yükümlü olduğunu belirler. Yönetim kurulu, istem üzerine pay sahiplerini ve korunmaya değer menfaatlerini ikna edici bir biçimde ortaya koyan alacaklıları, bu iç yönerge hakkında, yazılı olarak bilgilendirir. </font></font>

(2) Yönetim, devredilmediği takdirde, yönetim kurulunun tüm üyelerine aittir. </font></font></div>
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Yeni Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Üstadım teşekkür ederim.Ticaret odası ile de görüştüm.Dışarıdan birinin yönetim kurulu başkanı olabileceğine dair bir sıkıntının olmadığını söyledir.