Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: <ihbar

Üye
    Nereden
    anKARA

Merhabalar<div></div><div>Mali müşavirliğini yaptığımız bir firma medikal yüksek tutarlı faturalar gelmekte ama cari hesaba ait herhangi bir ödeme bulunmamakta yaptığımız araştırmadada firmanın mali müşaviri çelişkili ifadelerde bulunmaktadır. Tarafımızdan maliye bakanlığına bu faturalar hakkında bilgi almak istiyoruz ve sorumluluğumuz üzerine bakanlığada bilgi vermek istiyoruz . Bunu vergi dairelerine mi gelir idaresine mi nereye bilgi vermeliyiz matbuu bir dilekçesi var mı</div><div>saygılarımla</div>

Ziyaretci
    Önce kendi firmanıza sormanız gerekmez mi?Bu faturaların ödemesini nasıl yaptınız belgesi nerde diye. Ondan sonra alacağınız bilgiye göre karşı taraftan teyid alırsınız

Üye
    Nereden
    anKARA

Sayın engın <div>Ödenmesi gerekn kdv çıkıyor son sanıye de geelen bir fatura ...yeterli değil mi</div>Edited by: SunPyzFer

Ziyaretci
    Tamam çok güzel bende diyorum ki bu faturadan şüphelenmeniz çok normal önce kendi firmanıza sordunuz mu nasıl açıklıyor yani ödemesini yaptım, yapacağım, çek verdim, senet verdim, bankadan ödedim gibi siz galiba kendi firmanıza soramıyorsunuz ama faturadan da şüpheleniyorsunuz.

Üye
    Nereden
    anKARA

Engin bey tabii ki sorduk sizce sormama ihtimal dahilinde mi? Ne firma ne karşı firma nede karşı firmanın mali müşaviri net cevap verebiliyor. 3 maymun

Ziyaretci

Nasıl yani karşı taraf kem küm ediyor diyelim sizin firmanız da kem küm ediyorsa kesin bir sorun vardır demektir. Vergi levhası sorgulaması yaptınız mı. Ayrıca tutarı 5000 TL yi geçmiyor mu BA BS formunda gözükmeyecek mi 8000 TL yi geçiyor mu tevsik kapsamında değil mi. tevsik kapsamında olmasa bile ileride başka bir kontrolde dahi sorun olmaması için bankadan ödenmesi faydalı olur.Edited by: engin143

Üye
    Nereden
    anKARA

Sayın engın zaten bu söyledıklerınız hassasıyet yarattıgı ıcın bunları yaptık sorum sadece malıye de hangı bırıme dılekce verılırdı onu öğrenmek ıstedık. ve öğrendik. İl grup başkanlığına... saygılarımla

Ziyaretci
    Dilekçe verdiğinizde müşterinizle ilişkinizin kopacağını biliyorsunuz o halde. Tabiki fatura sorunlu ise bunu göze almak lazım yanlış işe alet olmamak gerekir de Müşterinize bu durumu açıkladınız umarım.