Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-ÖDEME MAİL ADRESİ 01.10.2012 SON !!!!!!

Üye
    arkadaşlar sgk 2012/28 sayılı genelgesinde

Çalışılmadığına dair bildirimin süresinde yapılması için Kurum tarafından işverenlere e-posta gönderilecektir. E-posta gönderilebilmesi için işverenlerin e-posta adreslerini Kuruma bildirmeleri gerekmektedir. İşverenlerin elektronik posta adreslerini Kuruma ulaştırmaları hakkında bildirilecek son tarih 01/10/2012 olup, bu tarihe kadar 2011/50 sayılı Genelgenin çalışılmadığına dair bildirimle ilgili hükümlerinin uygulanmasına devam edilecektir.

deniyor ve bu e-posta adresi nereye nasıl bildirilir bişey dmiyor
    bu kona bir işlem yapan arkadaşlar varmı bilgi veren olursa sevinirim

Üye
    SANIRIM KİMSENİN BİLGİSİ YOK

Kıdemli Üye
    Yalova SGK da yapılan bilgilendirme toplantısında Çalışmadığında dair bildirim ekranına mail için buton ekleneceği söylendi.Cezai işlem yokmuş
    memoli

Müdavim Üye
    Nereden
    Osmaniye
    iyi günler,
    e-posta ankaraya bildirilecekmiş. Nasıl yapacağız 1 ekime kadar posta yolu
    ile ulaşmaz.
    ders

Müdavim Üye
    bu son gün çilelerinden nedir çektiğimiz anlamadım..

daha sistemde uygulama yok..bizler panik ve telaş içindeyiz.

biraz rahat çalışma ortamları yaratılması ve stresten uzak iş yapmamız sağlanmalı.

yoksa muhasebecilerin ofislerinde birde psikolog bulundurulması gerekecek..bizimde rehabiliteye ihtiyacımız var....

Müdavim Üye
    Nereden
    Osmaniye
    çok haklısın. 2012/28 sayılı genelge
    ders

Üye
    Nereden
    Kütahya

Doktorlar rapor yazdığında bu rapor sisteme giriyor iyi güzel.. güzel de birde neden işverene mail geliyor neden birde işveren bunu onaylayıp geri sgk.ya gönderiyor. Göya bürokrasiyi azaltmak amaç.... Allahınız aşkına hani işveren hangi işçisinin raporu peşinde koşar... Hepimiz paşalar gibi tek tek tüm işyerlerine kendi e-posta adreslerimizi tanımlayacağız. Ondan sonra zatan kafamızı çıkartamadığımız bürolarda birde e-postadan rapor takibi yapacağız. Benim aklım almıyor. Rapor yazılınca geçsin SGK sistemine ödensin vatandaşın parası. işveren zaten ay çıktıktan sonra bordrosunu yaparken eksik gün olarak bunu bildiriyor. 13 Sayfa genelge oku oku masal oku kafam durdu.

Ziyaretci
    bari şu e-posta adreslerini nereye bildireceğimiz yayınlasalardıda son gün yetişdi yetixmedi kaygısı olmasaydı. arkadaşlar ben kesinlikle sorumluluk almadım mükellefleri tek tek aradım ve raporun kendi mail adreslerine geleceğini geldiği tarihden itibaren 5 gün içersinde bana bildirmez iseniz asgari ücretin 5 katı ceza yiyeceğini bildirdim. ve kendilerinden mail adresi kullanıyorum. kesinlikle kendi mail adresimi vermiyorum.

Müdavim Üye
    Alıntı vizyonsm Nickli Üyeden Alıntı
    bari şu e-posta adreslerini nereye bildireceğimiz yayınlasalardıda son gün yetişdi yetixmedi kaygısı olmasaydı. arkadaşlar ben kesinlikle sorumluluk almadım mükellefleri tek tek aradım ve raporun kendi mail adreslerine geleceğini* geldiği tarihden itibaren 5 gün içersinde bana bildirmez iseniz asgari ücretin 5 katı ceza yiyeceğini bildirdim. ve kendilerinden mail adresi kullanıyorum. kesinlikle kendi mail adresimi vermiyorum.
    Sorun değil ki bence genelgede İşverenlerin elektronik posta adreslerini kuruma ulaştırmaları hakkında bildirilecek son tarih 01/10/2012 diyor. Yani bu tarihe kadar bildirilmeyenler ne olacak İPC mi uygulanacak yoksa başka bir yaptırım mı eskiden iyiydi. 6 tane SGK vardı. Şimde her ilçede ayrı İstanbul gibi bir yerde kapı kapı gez. Bir de şunu hatırlatayım. Bu sistem sağlıklı işlemediğinde raporlu işçi parasını alamayınca hedefe kimi koyacaklar sizce

Müdavim Üye
    Nereden
    Osmaniye
    01 10 2012 tarihine kadar bildirmeyene ceza yok. sgk tebligat yapacak tebligat üzerine bildirilmezse ceza uygulanacak.
    ders