Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Üstadlar!Aldığım Maaş ve Büro

Ziyaretci

Ben yanlış mı ? düşünüyorum arkadaşlar bizim büronun en az 5.000 TL sabit gideri var elemanlarla birlikte bu arkadaş kendisi büro açsa kırtasiye,elektrik telefon su aidat oda kayıt maliye sabit giderleri v.s. kira kibrit derken nasıl karşılayacak bütün bu masrafları mevcut müşteri portföyünüzü genişletmeden sudan çıkmayın bence yoksa sudan çıkmış balığa dönersiniz. Amaaaa içim rahat değil arkadaş sanki haram yiyor gibiyim burda sansar gibi bekleyip salla başı al maaşı hesabı külfet oluyorum diyorsanız onu bilemem

Müdavim Üye
    Büro değilde, daha başka bir firmaya da geçebilirsiniz.

Büroyu ayakta tutarken bu kadar para kazanmanıza imkan yok gibi görünüyor.

Büroyu kurarken giderleriniz olacak; bilgisayar, program, dolaplar, masalar, sandalyeler, buzdolabı, mutfak eşyası ıvır zıvır... Kaba hesapla 2 odalı (sekreter ve sizin odanız) bir büroyu 12-15 Bin TL'ye anca anca kurarsınız.

Büronun her ay sabit gideri olacak; sekreter maaşı, sgk, vergi, telefon-internet, su, kira, ısınma, soğutma, yemek giderleri vs... Kaba hesapla (750 TL maaş, 320 SGK, 500 kira, 100 su-int-tel, 500 yemek, 500 diğer giderler) aylık 2.000-2.500 TL gideriniz olacak.

3.400 TL gelirli portföyünüz içinde tahsilatını erteleyen, ödemeyen, az ödeyen, eksik ödeyen mükelleflerle kesin karşılaşacaksınız. Bunların oranı da muhtemelen %20-30 civarı olabilir. Bu da aylık geliriniz içinde 700-1.000 TL civarında yapabilir.

Kısa zamanda aylık 6-7 Bin TL'lik müşteri portföyüne ulaşabileceğinizi düşünüyorsanız o başka. O durumda da şu an çalıştığınız şirketteki rahatlığı yakalayabileceğinizi düşünmüyorum.

Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Üstad 2 Ay Önce Senin Gibi Muallakta Kalmıştım ve Kesin Kararım Büro Açmak Yönünde Oldu.<div>
    Avantajları ve Dez Avantajlarını Düşünmelisin
    Artık Sabit Maaşın Olmayacak, Ofis Giderlerin Olacak Yol, Yemek Paran Derken Yıpranabilirsin. Hesabını Kitabını İyi Yap ve Her Ay Muhasebe Ücretlerini Tam Hesaplama10 Müşterin Varsa 7 sinin Ücretini Baz Al, Öyle Her Ay Müşteriden Tam Tahsilatı Masallarda Bile Bulamazsın
    Kısaca Şunu Söyleyebilirim Başabaş Noktasına Ulaşıbiliyorsan Hiç Bekleme Aç Derim Büronu Çevren ve Yakın Akraba İlk Etapta Destek Oluyor 9 Müşteriyle Başladım Şuan 17 Müşterimle Yoluma Devam Ediyorum.
    Yeni Döneme Az Kaldı Eğer Büro Açma Niyetin Varsa Yeni Dönem Girmeden Sistemini Oturtmalısın.</div>

Kıdemli Üye

Arkadaşlar anlattıklarınız bana morel verdi.
    1)büroya baktım tek odalı işlek bir caddede yakınım olduğu için 200 tl kiram olucak.
    2)elektirik ve su giderim 50 tl
    3)İlk etapta eleman almayı düşünmüyorum.Ama illaki ihtiyacım varsada 800 tl emekli bir arakadaş çalışırım diyor.(meslek içinde emekli olmuş)
    4)Bilgisayrım var orta halli bir mobilyamda var
    bu bilgiler ışığında yorumlarınız daha bir yön verebilir bana
    Allah hepinizin kazancına bereket versin inş

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Değerli Ahmet Bey ,

Zaman geçtikçe insanın alabileceği riskler ve katlanmayı göze aldığı zorluklar azalıyor.
    Bu sebeple aslında büronuzu ne kadar erken açarsanız o kadar kolaydır da.

Kaldı ki, en kötü ihtimal gerçekleşse ve büroyu kaptmak zorunda kalsanız bile, deneyip pişman olmak, denemeden pişman olmaktan daha iyidir. "Bence"

Şunu belirtmek gerekir ki, bir başkasının işinden tecrübe kazanmak daha az risklidir ve ucuzdur ancak, doğrudan kendi sorumluluğunuzda olan işten tecrübe kazandığınızda daha çok şeyi, daha hızlı öğrenirsiniz.

Bu mesleğin riski, kötü bir sonucu işverene nasıl açıklamayı düşünmek değil, mükellefe nasıl açıklamayı düşünmek olmalıdır.

Sonuç Olraka ; MaliMüşavirlikMesleği, asıl olarak büroaçmalevhasını asıp, vergi mükellefi olup , SERBEST MESLEK makbuzu keserek,Müşavirliğikendi BÜRO'sunda icra ettiği meslektir.
    (+1 bencede BÜRO)

Saygılar,

Herşeyi denerim;
    ama yapabildiklerimi yaparım

Kıdemli Üye

Merhaba
    Öncelikle hayırlı olsun. Gelcek ile ilgili hedeflerinizi önce göz önünde tutun. 5,10 yıl sonra kendinizi maddi ve manevi nerelerde görmek istiyorsunuz. Bu süre içerisinde ofisin veyahut ücretli başka bir firmada ne kazanacağınıza ne kaybedeceğinize bakın.
    Azçok ofis açmak için imkanlarınız oluşmuş. Buda sizin ofis açabilmeniz için artıdır.Bugun iyi bir bir firmada çalışan birçok arkadaş tek patronla uğraşarak ofisten daha fazla kazandığıda oluyor.Hedefiniz doğrultusunda imkanlarınızı değerlnedirerek ilerlemeniz daha faydalı olur.

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Bulunduğunuz ildeki mesleki rekabetite unutmayın

Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    üstad risk ne kadar yüksek getiri o kadar çok

Kıdemli Üye
    Dikkate almanız gereken bir nokta da şayet şu anda çalıştığınız firma bahsettiğiniz kadar zor durumdaysa onun da düzenli ödeme yapamayacağı hatta daha ucuz birini bulduklarında (kesinlikle birileri daha az paraya defteri tutarım diyecektir.)kaçacaklarını hesaba kat.Yani 1000tl
    gitme ihtimali var.yenilerini toplayıncaya kadar zorlanabilirsiniz.

Kıdemli Üye
    twobali tespitleriniz gayet mantıklı.Değerli üstadlarım açıkçası siz olsaydınız ne yapardınızı soruyorum?