Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sgk işten ayrılış dikkate almama

Ziyaretci
    arkadaşlar müşterimin yanında çalışan kişiye sgk memur tarih hatası yapıyor ve emekli olacam diye 10.09.2012 de çıkartmıştı şimdi gelmiş daha 15 gün daha lazımmış diyor ben ilk çıkışı hiç yapmamış gibi dikkate almasam yeniden çıkış yapsam sıkıntı olmaz diye düşünüyorum birde bağkurdan ssk ya geçen kişi bu 3,5 yıl dolmamış

Ziyaretci
    anlaşılmadı galiba ilk yaptığım çıkışı yapmamış gibi kabul edip şimdi yeni çıkış yapmış gibi yapsam sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    malum işten ayrılış bildirgeleri 10 gün içerisinde iptal edilebiliyor sizin 10 gününüz geçmiş dimi...o halde o iab geçerlidir..nolur kişiyi yenıden işe alın 15 gün daha çalışsın sonra tekrar cıkısını yapın olmazmı?

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Ziyaretci
    1 aylık emekli maaşı gecikecek adam heyecanla emeklilik bekliyor

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM

işe giriş vermemekten ceza yiyebilirsin.

Ziyaretci
    Sayın hakan pitek benimde sıkıntım bu noktada işte olayı bu evreye getirirlermi, benim düşüncem de ikitane çıkış olunca en sonuncusunu dikkate alırlar mı acaba genelgede prim bildirgesindeki işlemin çıkış bildirgesini düzelttiği konusundaydı sanki ama risk almaya gerek yok sanırım

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM

aynen, neden riske giresinki. Sistem farkedermi bilememde. Eğer fark etti, o zaman işe giriş vermemiş gibi oluyorsun. Bunun şüphesi yok.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    sistem farketmicek bişy değilki....işk çıkışı dikkate almadan bir daha giriş yokmuş gibi nasıl çıkış yapcaksınız biraz mantıklı düşünsek aslında böyle bişy ın mümkün olmayacağını anlayabiliriz...işe giriş vermekten ceza yemek bir yana bir defa çıkışı olan kişiyi tekrar nasıl çıkış yapmayı düşünüyorsunuz acaba? kişi mecburen 1 ay daha bekleyecek gibi zor da olsa durum bu gibi sanki...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Yeni Üye
    eğer o ay içinde işçinin çıkışı verildiyse ekstradan giriş çıkış yapmanıza gerek yok.

Kıdemli Üye
    dilekçeyle bağlı bulunduğunuz sgk müdürlüğüne işten çıkış iptalini verin.
    bu şekilde er yada geç 2 kere işten çıkış yaptığınız için ceza gelecektir.