Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Limited şirketlerde birden fazla müdür olması..

  1. #1
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    08.Haziran.2012
    Nereden
    Ankara
    Mesajlar
    277


    Limited şirketlerde birden fazla müdür olması halinde, müdürler kurulu başkanı atanması gerekmektedir.Bununla ilgili karar alıp tescil eden arkadaşlar varsa paylaşabilirlermi acaba.
    Canı yanan sabretsin,canı yakanda yanacağı günü beklesin...

  2. #2
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    01.Aralık.2008
    Mesajlar
    269
    1 ekim sonmu değilmi? kimsenin bişey bildiği yok

  3. #3
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    03.Mart.2010
    Mesajlar
    2,027
    BENDE AYNI SORUYU BİR KAÇ KERE SORDUM..ANCAK

    YA YAPAN ARKADAŞ YOK YADA LTD.LERİ HEP TEK MÜDÜRLÜ...
    SONUÇ ALAMADIM...

  4. #4
    Üye
    Üyelik tarihi
    25.Mart.2012
    Mesajlar
    74
    Tavuskuşu görünümlü şu mesleğin hangi kanadına bakacağımı şaşırdım.


    » Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.
    Konfüçyüs



  5. #5
    Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    22.Haziran.2007
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    Yaş
    52
    Mesajlar
    14,898


    sayın yengech müdürler kurulu durumuna getirdiğiniz anda bu durum ortaklar kurulunu devre dışına iter ve yerine kanunun istediği genel kurul gelir ve sizde ancak bu durumda genel kurul yapmanız lazımki müdürler kuruluna başkan seçebilmeniz lazım,ortaklar kurulu karar defteri devre dışı kalır yerine ticaret sicile sorrarsınız yeni defter ve adı müdürler kurulu defteri olur ama tabi sağlıklı bir cevap verebilirlermi bilemem,şimdi bence müdürler kurulu durumuna getirmek için daha erken ve ortada bu konuda yayınlanmış yönetmelik yok ve birde ana sözleşmelerin değişikliği gereği zaten 01/07/2013 tarihi son zamanı var ve bu süreye kadar veya 2013 yılına kadar beklemek daha sağlıklıdır ve ticaret sicilin bile ne yapacağını bilmediği bir durumda bu dediğinizi yapmak sağlıklı değildir bana göre,kolay gelsin.(not:6102/624.maddeye göre müdürler kurulu ve başkan seçilmesi durumunun yürürlük tarihi 01/07/2012 tarihidir ama yukardaki dediğim sebeplerden dolayı net bir şey olmaması noktasında yönetmeliği beklemek lazım veya 01/07/2013 tarihine kadar bir şey yapmamak lazım ve sicillerde bir şey bilmiyor çünkü.)
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

  6. #6
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    17.Ağustos.2005
    Nereden
    İstanbul
    Mesajlar
    944
    https://www.muhasebetr.com/yazarlari...yasozturk/002/

    Müdürler kurulu başkanı seçimi süresi 01.07.2013 diyenler var
    sözkan

  7. #7
    Ziyaretci
    01.07.2013 tarihini neye dayanarak ifade ediyorlar belli değil İSMMMO sitesindeDoç. Dr.Ali Dural bu işlem için 01.10.2012 taraihinden bahsetmektedir.



    https://archive.ismmmo.org.tr/docs/duyuru/ttk_web.pdf

  8. #8
    Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    22.Haziran.2007
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    Yaş
    52
    Mesajlar
    14,898


    engin bey neye dayanarak ana sözleşme değişiklik süresine dayanarak diyoruz bildiğiniz üzere ana sözleşmelerde ortaklar kurulu ve şirketin yönetimi hakkında bilgi mevcuttur ve genelde ya tüm ortaklar müdür sıfatı ile şirketi temsil eder yada içlerinden bir veya ikisi temsil eder ama bu ana sözleşmede yazar,şimdi 6102/624.maddenin yürürlük tarihi kanunun yürürlük tarihidir ama 6103/22.maddeye göre bu 1 yıllık ana sözleşme değişikliği yapılması için en son tarih 01/07/2013 tarihi olduğu ve bu süreye kadar ana sözleşmedeki yazanların geçerli olduğu ve kanun maddelerinin ancak 01/07/2013 tarihinde geçerli olacağı yazılır ister değişiklik yapsın isterse yapmasın şirket yani kanun maddelerine göre durum bu olacağından daha fazlda bu konuda detaya girmiyorum çünkü ticaret siciller bile bilmiyor ne olacağını ve bu konuda ortada yönetmelik yok ve belki 2013 başına kadar çıkar ve açıklama yaparlar inşallah,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

  9. #9
    Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    22.Haziran.2007
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    Yaş
    52
    Mesajlar
    14,898



    müdürler kurulunu genel kurul seçer ve oluşan müdürler kuruluda işlerinden birini başkan seçer kanun bunu diyor ve istiyor ama yukardaki dediklerim kapsamında ortaklar kuruluda hala aktif olacağından 01/07/2013 tarihine kadar eski sistem devam aynen,kolay gelsin.
    Edited by: hadisat
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

  10. #10
    Üye
    Üyelik tarihi
    09.Haziran.2011
    Mesajlar
    98
    Mükelleflerimizle 2 Müdürden birinin istifası yada yada Müdürler kurulu başkanlığı seçimi ile ilgili görüşüyoruz.
    Soruları oluyor.

    Müdür Kurulu başkanı seçildiğinde diğeri Başkan yardımcısı mı olacak.Başkan olan Müdür Diğerine Şirket işlerini takip etmesi için yetki verebilecek mi ? gibi. sizce nasıl olacak yeni durum.

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •