Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: YTTK LTD.ŞTİ HİSSE DEVRİ

Hybrid View

Müdavim Üye
    YTTK ya göre LTD.ŞTİ lerde hisse devrinde dikkat etmemiz gerekenler ve nasıl yapılacaktır?
    TEŞEKKÜRLER

Ziyaretci

noterden damga vergisine dikkat et derim

Müdavim Üye

öncelikle ortaKlar genel kurulu kararı alıyorsun( hisse devri ve bu devir için ortaklar muvafakat kararı ayrı ayrı olacak) sonra noterden hisse devirleri yapıldıktan sonra kararı pay defterine işleyip notere tasdik yaptırıp , sicile hitaben şirket ortakların pay durumunu gösterir dilekçe yazıp her karar ve devir sözleşmesinden 2 adet tasdikli süretler ile ticaret sicile başvuracaksın. tabi damga vergisine dikkat etmelisin...
    1 Temmuz tarih için önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de dünyada yaşayan 7 milyar insana ilaveten ben doğmuşum... Eeeee madem doğmuşum birkere ne desem boş... iyi ki doğmuşum...

Ziyaretci
    Sayın akçin eskiden farkı varmınoterden hisse devri ve karar öyle değil mi. Yanlız bu karar şu anda kullanılan karar defterine mi alınmalı yoksa 01.07.2012 de kanun yürürlüğe girdiği için GENEL KURUL TOPLANTI VE MÜZAKERE defterine mi yazılmalı tereddütlüyüm. Sicil memurlukları bu konuda nasıl davranıyor bilmiyorum.

Müdavim Üye

hayır eskisi gibi pek değişen bişey yok alınan kararlar karar defterine işleniyor bir muvafakat kararı (bu da karar defterine işleniyor.) ve pay defterinin işlenmis olan sayfalarının noter tasdikli suretini istiyorlar bide ortak pay listesini sicile dilekçe tarzında istiyorlar. geri kalan herşey eskisi gibi...geçen hafta yaptım sadece çok para gidiyor o kadar.... kolay gelsin
    1 Temmuz tarih için önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de dünyada yaşayan 7 milyar insana ilaveten ben doğmuşum... Eeeee madem doğmuşum birkere ne desem boş... iyi ki doğmuşum...

şirket kurulduğunda hissesi 20.000 tl olan ortak bugün 20.000 tl lik hisse devri yaptığında tamamı değer artış kazancı mı oluyor?

gvk madde 80/4 tamamı değer artış kazancı

Ziyaretci
    Alıntı Fatma AKÇİN Nickli Üyeden Alıntı

hayır eskisi gibi pek değişen bişey yok alınan kararlar karar defterine işleniyor bir muvafakat kararı (bu da karar defterine işleniyor.) ve pay defterinin işlenmis olan sayfalarının noter tasdikli suretini istiyorlar bide ortak pay listesini sicile dilekçe tarzında istiyorlar. geri kalan herşey eskisi gibi...geçen hafta yaptım sadece çok para gidiyor o kadar.... kolay gelsin

Sayın FATMA AKÇİN

Burada bahsettiğiniz muvafakat kararı hisse devrinden önce mi alınıyor. Eskiden noterde hisse devrinden sonra karar defterine karar alıdık. Bu hisse devrinin kabulü son sermaye durumu gibi. Bahsettiğiniz muvafakat kararı bu karardan önce ve farklı mı olmaktadır. Bir örneğini varsa kısaca yazabilirseniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.