Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İŞKUR BİLDİRİMİ HK.

Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    Muhasebe bürosunda yeni işe başladım işkur bildirimi hiç yapılmamış şimdi işkur bildirimi yapmak için üye olucam fakat benden kuruluş tarihi isteniyor gereyi dönük tarih yazarsam bildirmediğim işkurlar için ceza kesilirmi bugünün tarihini yazsam sıkıntı olurmu? Önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    işveren olarak üye olıcaksınız dimi bu sebeple kuruluş tarihinizi yazacaksınız tabikide...fakat daha önce mevcut işyerı için hiç işkur bildirimi yapılmamışmı ve hangi bildirimden bahsettiğinizi de detaylı yazarsanız ona göre cevaplandıralım...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Üye
    Nereden
    MUHASEBE

evet işveren olarak üye olucam daha önce hiçbir bildirim yapılmamış bu firmalar 4-5 yıl önce kurulmuş ve bu tarihden itibaren 10 üzerinde sigprtalı elaman çalıştırıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    aylık işgücü hizmet bildirimlerı var bunların her ay bildirilmesi gerekiyor normalde...ama sizin işyerınde hiç bildirim yapılmamıssa...şuan üye olup bildirimde bulunmanız halınde geriye dönuk cezai işlem uygulanır diye düşünüyorum....ama sanki başka alternatif çözüm yoluda pek görünmüyor

Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    evet daha önce çalıştıgım yerde şifreleri alıp aylık işgüçü çizelgesi her ay bildirim yapıyordum işter bir kişi ister on kişi olsun şimdi şimdi geriye dönük bildirim olacagı için sıkıntı olurmu diye endişe ettim bilgilerinizi paylaştıgınız için teşekkür ederim

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    büyük bir ihtimal sıkıntı olur diye düşünüyorum bir defasında biz 6 7 ay unutmustuk sonra işkur dan teblıgat geldı 1 hafta içerisinde bildirim yapın diye sonra bildirimlerı yaptık sıkıntı çözüldü...ama sizinkı malum 4 5 yıl diyorsunuz bu da uzun bir süre nasıl bir işlem uygulanır biraz enteresan..

Üye
    Nereden
    MUHASEBE

hem de çok enterasan bugün tarihini yazıp bildirimleri bugün itibari ile yapıyım geriye dönük yazarsam ceza kesilmeyecegi varsa bile ceza keserler bunlar

Ziyaretci
    şimdi aradım işkuru her ay için 2000 tl ve üzeri ceza uygulanır diyor bizde daha bildirmedik

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    aman arkadaslar bildirimleri ihmal etmeyelım lütfen.....

Üye
    Nereden
    MUHASEBE

arkadaş bu nedir ya bildirsen bi dert bilrmesen bi derte ne yapmaya karar verdiniz peki