Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gider pusulasının kayıp olması

Ziyaretci
    şirketi fesh ettik işlerin yoğunluğundan dolayı müşterinin yanına bilen bir elemanımızı gönderemedik ve evraklarla tasfiye memurunu gönderdik memur 1 cilt faturasını iptal etmiş sizin gider pusulanızda vardı demiş tasfiye memuru bunu bize yeni söylüyor ve ibraz edilmeyen belgeler arasında gider pusulası yazılmış müdür yardımcısı v.s. imzalar var
    herhangi bir süre vermemiş memur yazılı bir ibraz süreli bir belge de yok sözlü konuşmuşlar şu güne kadar getirdiniz getirdiniz yoksa takdire sevk edecem demiş memur.

1- gazeteye ilan vermenin mantığı kaldımı ? zannedersem kalmadı
    2- takdire gitse ne olur (bu belge alımlar için kullanılıyor kdv.kur.ver v.s. sıkıntı oluşturmaz gibime geliyor)
    3- ne kadar ceza kesilir (353-355 belge ibraz zorunluluğunu yerine getirmemekten 180+1170
    4- diğer yorumlarınız

Müdavim Üye
    Benim karşılaştığım durumlarda vergi dairesi, birkaç adet fatura kayıplarında, gazeteye ilan verip, dilekçe ile kendilerine bildirilmesi durumunda ceza kesmedi.
    Ancak cilt kaybolduğunda takdire sevkediyorlar diye biliyorum.
    Kaybolan gider pusulası cildi olsa da takdire sevkederler bence.
    Tarhiyat öncesi uzlaşma isteyin.

Ziyaretci
    bizim başımıza gelen tek bir sayfa kaybolmuş bunun için gazeteye ilan verdik ertesi gün gazeteyle beraber bir de dilekçe iptal etti sorun olmadı ...

Ziyaretci
    arkadaşlar biz daireye gitmeden bu cildin kayıp olduğunu bilseydik ilanı önceden verir memur faturaları iptal ederken de gösterirdik ve problem olmazdı daha önce hep böyle yaptım sorun çıkmadı fakat şimdiki durum memur farketmiş ve tutanak tutmuş ibraz edilemedi diye sorunda bu zaten