Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: eksik gun nedeni

Kıdemli Üye
    Nereden
    muh

merhaba<div></div><div>su an doğum iznimin ilk ayındayımcalıstıgım sirket e-bildirgede eksik gun nedenimi 19-ücretsiz doğum izniolarak göstermiş doğum izni bitiminde para almamda sorun yasarmıyım herhangi bir düzeltme yapılması gerekirmi? yada düzeltme için nasıl bir uygulama yapılması gerekir???</div>
    ssss

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    neden ücretsiz izin demişler ki.....01 - istirahat olması gerekir diye düşünüyorum...ücretsiz izinin rapor parası olurmu hiç

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı 44se44 Nickli Üyeden Alıntı

merhaba<div>*</div><div>su an doğum iznimin ilk ayındayım*calıstıgım sirket e-bildirgede eksik gun nedenimi 19-ücretsiz doğum izni*olarak göstermiş doğum izni bitiminde para almamda sorun yasarmıyım herhangi bir düzeltme yapılması gerekirmi? yada düzeltme için nasıl bir uygulama yapılması gerekir???</div>
    1- 4857 sayılı İş Kanunun 74. maddesine istinaden doğum yapan kadın işçiye altı aya kadar verilen ücretsiz doğum izni için,

“19-Ücretsiz doğum izni” seçeneği seçilir.
    Edited by: Burak_06

Kıdemli Üye
    Nereden
    muh

evet biliyorum yapan arkadas yanlıs secım yapmıs ve onaylamıs ama bu benım para almamda bir sorun teskıl edermı??? yada sskya veya işkura yazı falanmı yazmak lazım??
    ssss

Ziyaretci

ben problem olucagını düşünmüyorum aynı durum bizim personelin başına geldi parasını aldı sıkıntı olmadı

syglar

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Sayın Burak_06

sizin bahsettiğiniz dogum sonrası kişiye isteği halinde 6 aya kadar ücretsiz izin verilir o dogru ama burada durum farklı...dikkat edelim lütfen.... dogumdan önce ve dogumdan sonraki 8 er haftalık izinden bahsediliyor burada....karıştırmayalım lütfen....

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı Mustafa05 Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın* Burak_06sizin bahsettiğiniz* dogum sonrası* kişiye* isteği halinde* 6* aya kadar ücretsiz izin verilir* o* dogru* ama* burada* durum farklı...dikkat edelim* lütfen....* dogumdan önce ve dogumdan sonraki* 8 er haftalık izinden bahsediliyor burada....karıştırmayalım* lütfen....

Mustafa bey bende 19 kodlu izin süresinin hangi durumlarda kullanılması gerektiğini yazdım.. Kullanılsın doğrudur gibi bir yazım olmadı..

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    tamam da kişinin sorusuna net cevap değil bu o yüzden yazdım bende yanlış anlaşılma olmasın...arkadaşımızın sorusuna net cevap vermek amacımız o yüzden...iyi çalışmalar