Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çalışmazık belgesi

Müdavim Üye
    slm arkadaşlar bir işçi işgöremezlik belgesi alıyor 10 gün. biz bunu 7.ayda 30 gün gösterdik tabi rapordan haberimiz yok. şimdi işveren de maaşını 30 gün ödüyor ve sgksını da 30 gün gösteriyoruz. eksik gün göstermedik. tabi işçinin iş göremezlik belgesi alması için işçinin işte çalışmaması lazım. bizde işte çalışmadığına dair çalışmazlık belgesi düzenleyeceğiz. bu gelgeden örnek olan varmı acaba elinde onu soracaktım. tşkler.

Müdavim Üye
    Nereden
    sivas
    işçi raporlu ayında tam ay gösterilmesinde hiç bir sakınca yoktur.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    tabiki işveren isterse kişinin raporlu oldugunu günleri için sgksını tam ödeyebilir...sizin durumda işverenın bu duruma itirazı yoksa ortada sorun yok demektir...ama yok işveren derse ki şayet ben anlamam fazla ödemişim rapor süresi kadar ücreti geri isterım derse iş değişir...öncelikle işverenın rızası olup olmadığı bilinmelidir...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Müdavim Üye
    işverenin rızası var tabi.zaten 7.ayda işçinin bildirgesini iptal edip ek versek belki daha fazla para öderiz sgk ya.

Müdavim Üye
    ama ben şunu anlatmaya çalışıyorum. şimdi işçi iş göremezlik geliri alması için işyerinde bil fiil çalışmaması lazım.bunu ispatlamak için ben çalışmamazlık belgesi örneği varmı dedim .

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    tamam da zaten sizin işveren olarak kişinin sgksını 30 gün ödemenız...işçinin fiilen 30 gün çalıştıgı anlamına gelmez....kanun koyucu işverene bu insiyatifi vermiş kimse karışamaz...işverenın bi zorunluluğu yok ama ŞAYET İSTERSE çalışanı mağdur etmemek için sgksını 30 gün ödeyebilir....sizin burada yapmanız gereken bişy yok ki zaten...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Müdavim Üye
    evet bşey yokta. yarın sgk çıkıpta işçiye sen işyerinde çalışmışsın bu iş göremezlik parasını geri ver bakalım derse ne olacak.bizden izahat ister o zaman.