Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: raporlu işçi ve teşvik uygulaması.

 1. #1
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  31.Aralık.2008
  Mesajlar
  187
  6111 sayılı kanun gereği teşvikten yararlanmakta olan bayan işçi 13/08/2012 tarihinde doğum öncesi raporu almış. ağustos ayından 12 gün gösterip 19 gün için eksik gün bildirimi yapacağız. bu işçi ağustos ayındaki çalışması olan12 gün için teşvikten yararlanır mı?

 2. #2
  Üye
  Üyelik tarihi
  12.Haziran.2007
  Nereden
  Denizli
  Mesajlar
  80  ç) Sigortalının fiilen çalışması  4447 sayılı Kanunun geçici 10 uncu maddesinde öngörülen sigorta primi iĢveren hissesi desteğinden, kapsama giren sigortalıların fiilen çalıĢtıkları süreler zarfındaki hak ettikleri ücretlerinden dolayı yararlanılabilecektir.


  Diğer taraftan, 4857 sayılı ĠĢ Kanunu uyarınca hafta tatili, ulusal bayram ve genel tatil günleri ile yıllık ücretli izinli olunan süreler gibi sigortalılara fiilen çalıĢılmıĢ gibi ücreti  ödenen süreler zarfında hak kazanılan ücretlerden dolayı da, 4447 sayılı Kanunun geçici 10 uncu maddesinde öngörülen sigorta primi desteğinden yararlanılması mümkün bulunmaktadır.


  Buna karĢın, 4857 sayılı Kanunda çalıĢmıĢ süreler gibi değerlendirilerek ücreti ödenen süreler haricindeki fiilen çalıĢılmayan (örneğin sigortalıların istirahatlı oldukları) sürelere iliĢkin iĢverenlerce ücret ödenmesi halinde bu ücretlerden dolayı anılan maddede öngörülen sigorta prim desteğinden yararlanılması mümkün bulunmamaktadır.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •