Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KDV TEVKİFATI

MERHABA ARKADAŞLAR

MAKİNE MÜHENDİSİ OLAN MÜKELLEFİMİZ VAR. FATURA KESERKEN 9/10 TEVKİFAT UYGULAYACAKMI. FATURA KESECEĞİ KİŞİ SADECE KAMU KURUMUNA YAPILAN TESLİMLERDE TEVKİFAT OLUR DEMİŞ. BENİ BİLGİLENDİİRSENİZ SEVİNİRİM
    TŞK EDERİM.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Evet kamu kurumu vb. (117 no.lu tebliğ 3.1.2/b) yapılan mühendislik hizmetlerinde tevkifat uygulanmaktadır<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Ziyaretci
    Salih Bey merhaba, henüzfatura düzenlemedik ama yeni tebliğe göre resmi kurumlara yapılan onarım işlerinde tevkifat oranı 2/10 oldu değil mi?

3.2.1. YAPIM İŞLERİ İLE BU İŞLERLE BİRLİKTE İFA EDİLEN MÜHENDİSLİK-MİMARLIK VE ETÜT-PROJE HİZMETLERİ

3.2.1.1. Tevkifat Uygulayacak Alıcılar ve Tevkifat Oranı

Tebliğin (3.1.2/b) ayırımında sayılanlara karşı ifa edilen yapım işleri ile bu işlerle birlikte ifa edilen mühendislik-mimarlık ve etüt-proje hizmetlerinde alıcılar tarafından (2/10) oranında KDV tevkifatı uygulanacaktır.

Edited by: DERYA GÖKTUNA

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Evet Derya hanım. İnşaat/onarım işlerinde 2/10<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Ziyaretci
    teşekkür ederim Salih Bey, iyi akşamlar..

tevkifat oranı 9/10 değil mi

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı deniz1234 Nickli Üyeden Alıntı
    tevkifat oranı 9/10 değil mi

Evet. Yapım işlerinden bağımsız olarak yapılan mühendislik hizmetlerinde 9/10<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Ziyaretci

3.2.2. ETÜT, PLAN-PROJE, DANIŞMANLIK, DENETİM VE BENZERİ HİZMETLER

3.2.2.1. Tevkifat Uygulayacak Alıcılar ve Tevkifat Oranı

Tebliğin (3.1.2/b) ayırımında sayılanlara karşı ifa edilen etüt, plan-proje, danışmanlık, denetim ve benzeri hizmetlerde alıcılar tarafından (9/10) oranında KDV tevkifatı uygulanacaktır.

3.2.2.2. Kapsam

3.2.2.2.1.Bu bölüm kapsamına;

- Piyasa etüt-araştırma,

- Ekspertiz,

- Plan-proje,

- Teknik, ekonomik, mali ve hukuki alanda sunulan danışmanlık, müşavirlik, denetim

ve benzeri hizmetler girmektedir.

3.2.2.2.2. Yapım işlerinden bağımsız ve ayrı olarak verilen mimarlık, mühendislik, etüt, plan, proje, harita (kadastral harita dahil), kadastro, imar uygulama, her ölçekte imar planı hazırlama ve benzeri hizmetler bu bölüm kapsamında değerlendirilecektir.

Mühendislik hizmetlerinin yapım işleriyle birlikte yapılması durumunda 2/10 ayrı ve bağımsız olarak verilmesi halinde 9/10 olarak uygulanacak.

Ziyaretci
    Pardon Sn: Salih Bey cevabı zaten yazmış ,ben o sırada tebliğin ilgili bölümünüokuyordum.