Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ltd şti'lerde müdürler kurulu.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkiye
    ltd şti'lerde müdürler kurulu oluşumu nasıl olacaktır.tek kişilik olan şirketler var.bir den fazla ortağı olan şirketler var.ortak sayısının sınırı var mı.nasıl olacağı hakkındacevaplarınızı bekliyorum.hayırlı cumalar.
    smmm

Yeni Üye
    arkadaşlar yeni konu açamadım bu yüzden buraya yazıyorum.01/10/2012 tarihi itibariyle hem işe başlamamı alcam hem mükellef devri alcam hesapları bana devrolucak mükellefle ilgili izlemem gereken yol nedir.30/09/2012 sonu itibariyle bilançosunu açılış maddesi olarak girip 01/10/2012 tarihi itibariyle yevmiye kayıtlarını kayıt altına almak doğru bi yolmudur.Programlar arası veri girişi yok.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkiye
    ?
    smmm

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkiye
    ?
    smmm

Üye
    Nereden
    Kocaeli

</font><div>Merhaba,</div><div></div><div>LTD şirketlerde birden fazla kişi müdür olarak yetkili ise "müdürler kurulu"ndan bahsedebiliriz. Bu durumda müdürler kurulu başkanın seçilmesi gerekir. Ortak olsun olmasın..</div><div></div><div>ilgili maddeler aşağıdaki gibidir:</div><div></div>"Yeni
    TTK’nun Limited Şirket Müdürleriyle ilgili 623’üncü maddesinde;
    “şirketin yönetimi ve temsili, müdür sıfatını taşıyan bir veya birden fazla
    ortağa veya tüm ortaklara ya da üçüncü kişilere verilebilir. En azından bir
    ortağın, şirketi yönetim hakkının ve temsil yetkisinin bulunması gerekir. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /></font></span>

</font></font></span>

</font>624’üncü maddesinde; “şirketin birden
    fazla müdürünün bulunması halinde, bunlardan biri, şirketin ortağı olup
    olmadığına bakılmaksızın, genel kurul tarafından müdürler kurulu başkanı olarak
    atanır.” </font></span>

</font></font></span>

</font>Dolayısıyla
    6103 sayılı Kanunun 25’inci maddesine göre; “tüm ortakların hep birlikte
    müdür sıfatıyla şirket işlerini idare ve şirketi temsil ettiği limited şirketlerde
    de 1 Ekim 2012
    tarihine kadar yeni TTK’nun yukarıda belirtilen hükümlerinin
    gereği yerine getirilmek zorundadır. "</font></span>

</font>

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkiye
    sayın canfezam cevabınız için teşekkürler.o halde karar defterine karar alınması lazım öylemi.
    smmm

Üye
    Nereden
    Kocaeli

tabiki önce karar sonra tescil<div></div><div>son tarih: 01 EKİM 2012</div>

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

arkadaşlar birden fazla müdür varsa bunlardan birisinin müdürler kuruluna başkan olmasını 6102/624.madde bahseder ve süresi en son 01/10/2012 tarihi değildir aksine 6102/624.madde 1 temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girdi ama ana sözleşmelerdeki değişiklik süresi için 1 yıl süre olduğundan 1/7/2013 tarihine kadar genel olarak bu konuda bir işlem yapılacağını sanmıyorum çünkü doğrudan ana sözleşme ile ilgili bu durum ve hatta ticaret sicille görüştük onlarda burda 6102/624.madde için 3 aylık süre geçerlidir demediler ve kanun böyle demiyor dediler ve bu doğru yani bu durum ortaklar kurulunu ortadan kaldırıyor ve yerine genel kurulu getiriyor,müdürler kurulu kararları ve kayıtları ve dönem ortasındaki işleyişi nasıl olacak bunlar hep muallak ve ikincil mevzuat yıl sonuna kadar yayınlanacak ve tamamlanacak ve en azından bu zamanı beklemek lazım ve ondan sonra bakanlığın yol haritasına göre uygulamaları yapmak lazım sağlıksız ve zamansız bir şeyler yapmamak için,kolay gelsin.
    Edited by: hadisat
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''