Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BA Cezası

 1. #1
  Ziyaretci
  iyi günler ;
  Temmuz ayına ait 18.000 tl bir mal alış faturası geldi bugun bize , bende mukellefe bunu işlersem BA dan ceza yersiniz dedim. Oda bizim hatamız yok karşı firma yeni gönderdi dedi ve ben onlarla görüşeyim dedi, 1 saat sonra tekrar aradı muhasebecileri BA dan ceza yemezsiniz demiş 8. aya işleyin inceleme anında izahat yazısı verirsiniz kargoda kalmış diye muhasebeciyle konuştum aynı şeyleri banada söyledi ben olmaz dedim oda sor olur ben 13 yıllık mali musavirim dedi, ben stajerim dönemsellik kuralına aykırı olur dedim oda dönemsellik yıllar içindir dedi.....

  Şimdi size soruyorum ne yapayım tecrubeli üstadımın dediği gibi mi yapayım yoksa faturayı gerimi göndereyim....

 2. #2
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  05.Ocak.2009
  Nereden
  sakarya
  Mesajlar
  2,055
  üstadın dediği doğrudur

 3. #3
  Ziyaretci


  Kendileri 7. ayda Bs bildiriminde bildirmemişse dediği gibi yapabilirsin ama bildirmiş sana da öyle yap diyorsa ne meslek etiğine uyar ne de insanlığına...

 4. #4
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  01.Aralık.2007
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  9,144
  BA formu düzeltilmesinde ceza uygulanır. İzahat ceza uygulamasına engel değildir. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

 5. #5
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  23.Mart.2010
  Nereden
  İŞVEREN
  Mesajlar
  519
  bu hepimizin başına gelen bir olay ama faturanın geç gelmesi malı alan firmanın hatasıdır. çünkü malı aldı ise irsaliyesi vardır mutlaka ay geçmeden faturasını istemesi gerekirdi. mevzuatta yazan ba formunun düzeltme verilmesi yönünde geç gelen faturayı geldiği tarihe işlemek inceleme anında sizi cezadan kurtarmaz diye düşünüyorum.

 6. #6
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  17.Ağustos.2005
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  944
  Eğer kendileri 7 ayda beyan etmiş ise siz 8.ayda beyan edeceksiniz ve bir şey olmayacak öylemi... çapraz kontrolde sizin alışlarınızda 18.000 tl o firma adına görünecek ama onların satışlarında görünmeyecek.. ve bir şey olmaz diyor 13 yıllık muhasebeci öylemi... Bizim bilmediğimiz bir şeylermi biliyormuş bu arkadaş... açıklasında öğrenelim.. madem bir şey olmuyor.. niye yıllardır her ay sonu ecel terleri döküyoruz.. olanları yazalım, nasılsa unutulanları bir sonraki aya ilave ederiz olur biter..

  Güldürmesin adamı... çok komik... kayıtlara al.. ama 8. ayda bildirme düzeltmede verme.. faturanın üzerinede not alın. geç geldiği için Ba da bildirilemedi diye.. bence en düşük risk budur...şimdide versen aynı ceza vergi dairesi çapraz kontrolde tespit etsede aynı ceza... niye vereceksinki, ortaya çıkınca verirsiniz...
  sözkan

 7. #7
  The repeated winter, puts on Moncler doudoune for oneself, was happy. When one Moncler Outlet after another advertisement introduction view, all advertising agent hollow thoughts, Moncler Jackets For Men cause the own advertisement big piece in all living things blooming. Moncler Women Dark Blue Angers fur hood quilted Jacket This age, the hot model, the dazzling star no longer becomes seizes person eyeball's laughing uproariously, as soon as instead is these rare sees may the human take to our vision to enjoy, lets us understand in addition a kind of wind.

  In 1994 he co-founded Jensen Macy Architects, an award-winning architecture firm based in San Francisco, which has realized projects throughout California, the United States and Europe. Mark Moncler Women has taught courses in architectural design at the California State University International Program in Florence, Kent State University's program in Sesto Fiorentino and Moncler Canada California College of the Arts in San Francisco, California. These colorful and ironic dresses would be not forgotten in any chaussure puma case..

  Affordable Male Moncler Jackets seems by far the most appropriately accepted any regarding flowery layer. a daily each able age bracket addicts muse appropriately. despite the although accessing. Uggs tend to be lording it over Moncler Men that styling universe at Moncler Jackets Men Moncler Jackets Moncler Jackets For Women present in addition to they are designed for practically every Moncler Sale design. Your own decisions tend to be indefinite with the several colours in addition to styles. Why dontyou choose anotheres tend to be astonished to receive that may end up being a genuine degree of a good number of kinds accessible, which might be produced currently being stylish in addition to nice.

  In such case, clothing comes out this year with special designs. In addition, folding machine, carton stapler all kinds of fabric rock feeling, water pollution, fossil understand Moncler Vest all printing can be very fashionable element. Send overcome cotton clothing, small Moncler down jacket will be Moncler the next concerned popular winter season.

  Do you know your human rights? On December 10th, 1948 the United Nations created the Universal Declaration of Human Rights. Many that don't know their rights enjoy them just the same. However, in the Democratic Republic of Congo human rights are not being recognized and children are being placed on the front lines of war and used as human barricades.

  A lot of these overshoes was traditionally distressed via the sheepherders on Questions designed for moncler doudoune homme attempting to keep ones own base nice though at present they are really quite popular in america alone. They are really at present exceptionally well known in between distinct Artist hollywood film stars. Plenty of people contain classified a lot of these overshoes simply because uncool and even unfashionable as they simply can be great and check out uneven.

  aoc

 8. #8
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  29.Haziran.2012
  Mesajlar
  657
  Düzeltme verirseniz ceza kaçınılmaz. İzahat falan hikaye en güzeli ba düzeltmesi vermeyin. Siz düzeltseniz de maliye tespit etse de ceza gelecek. En azından ötelenmiş olur.

 9. #9
  Ziyaretci
  8.aya işleyin demek olmaz onun bilgisinden şüphe etmek lazım. faturayı 8.aya işleyip 7. ay BA da düzeltme yapmak en doğrusu veya arkadaşların dedikleri gibi hiç BA da düzeltme yapmayın yalnız firma sahibiyle bir tutanak tutun aradan yıllar geçince olayı unutur siz unutmuşsunuz diye size yüklenir.

 10. #10
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  02.Ağustos.2006
  Nereden
  Balıkesir-Gönen
  Mesajlar
  6,776
  Alıcıda kabahatli büyük bir parti insan aldığı sattığı parasını ödediği borçlandığı çek verdiği deposuna giren malı takip edemeyecek kadar meşgülmü demekki faturasız mal da geliyor demekki fatura gelecek gelmeyecek bilemiyor satıcının depo durumuna ve tavrına bağlı.Nedense satın alma görevlilerin işini yapmamaları gevşek davranmaları sıkıntısını meslek mensubu çekiyor.Bazen komşu ilin bir ilçesi fatura 1 ay sonra geliyor soruyorum postaya verdim diyor versen gelirdi kdv günü verirsen tabii gelmez.Faturasını göndermeyene yaptırım olmalı diye düşünüyorum.Gecikmesiz taze belgeler gelmesi dileği ile.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •