Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: RAPORLU İŞÇİ

Müdavim Üye
    Nereden
    Sivas

arkadaşlar 7 ayda kolu kırıldığı için 45 gün rapor alıp kontrolu uygundur diye rapor alan bir işçi kontrole rapor ile birlikte gittiğinde elindeki raporu da alıp bizç hallediriz deyip yani anlayacağınızzalışır belgesini vermeden göndermişler benim sorum

1 raporu göstermezsek herhangi bir cezası varmı çünkü elimde hiç bir evrak yok sistemden 5 gün içerisinde giriş yapılıyor bildiğim kadarı ile onu da yapmadım

2 eğer rapor elime ulaşır geç bildirirsem sistemden , cezası varmı?

3 sistemden giriş yapıp rapor parasını alabilmesini için , fakat ebildirgeden 30 gün çalıştı gösterebiliyormuyum eksik gün bildirmeden
    spain

Müdavim Üye
    Nereden
    Sivas
    rapor bitim tarihi ne zaman ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Sivas
    Kesinlikle bildirim yapın

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı Alper218 Nickli Üyeden Alıntı

arkadaşlar 7 ayda kolu kırıldığı için 45 gün rapor alıp kontrolu uygundur diye rapor alan bir işçi kontrole* rapor ile birlikte gittiğinde elindeki raporu da alıp bizç hallediriz deyip yani anlayacağınız*zalışır *belgesini vermeden göndermişler benim sorum
    <div>*</div>
    <div>1* raporu göstermezsek herhangi bir cezası varmı çünkü elimde hiç bir evrak yok sistemden 5 gün içerisinde giriş yapılıyor bildiğim kadarı ile onu da yapmadım</div>
    <div>*</div>
    <div>2* eğer rapor elime ulaşır geç bildirirsem sistemden , cezası varmı?</div>
    <div>*</div>
    <div>3 sistemden giriş yapıp* rapor *parasını alabilmesini için , *fakat ebildirgeden 30 gün çalıştı gösterebiliyormuyum eksik gün bildirmeden</div>
    Raporu artık hastaneler sisteme giriyor, siz rapor arama bölümünden Tc ile yada tarihe göre raporu arayınız ve ordan rapor çıkıyor ise onaylamanız gerekecek.Rapor bitim tarihinden itibaren 5 iş günü süreniz var.

Rapor parasını alabilmesi için raporun sisteme kayıt edilip,onaylanması gerekir..Ama siz 30 gün çalışmış göstermenizde bir sakınca olmaz. Fazladan prim yatmasında işveren açısından sorun yok ise problem yoktur.Ama şahsi görüşüm 45 gün boşyere prim ödemek yerine bence eksik gününüzü belirterek sgk ya bildiriniz derim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Arkadaşlar henüz tüm hastaneler elektronik rapor sistemıne geçmediği için bu tür sorunlar yaşanması normaldir....şöyle ki işveren tabi isterse kişinin raporlu olduğu günlerde de çalışanı mağdur etmemek için sgk primleri tam olarka yatırabilir...bu tamamen işverenın insiyatifinde olan bişydir...tekrar ediyorum zorunluluk yoktur...rapor elinize geç ulaşmış olabilir o günlerde siz zaten sgk primlerini tam yatırdığınız için sıkıntı olmaz........dikkat edelim lütfen...türkiye genelinde tüm hastaneler elektronik rapor sistemıne henüz tam anlamıyla geçmedi.........iyi çalışmalar

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....