Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6111 4 mdde

Hybrid View

Üye
    Nereden
    ANKARA
    Merhaba arkadaşlar, 2010/9 muhtasar beaynnamemi pişmanlıkla verdim 2010 yılı olduğu için 500 tl ceza kesildi 6111 4 göre ödeme yapmak istedim memur tebliğ tarihi yeni diye kabul etmedi oysa veraset 6111 4 sormadan uyguluyor. bu uygulama ile ilgili yazı varmı ben bulamadımki memura göstereyim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı orhan demir Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba arkadaşlar, 2010/9 muhtasar beaynnamemi pişmanlıkla verdim 2010 yılı olduğu için 500 tl ceza kesildi 6111 4 göre ödeme yapmak istedim memur tebliğ tarihi yeni diye kabul etmedi oysa veraset 6111 4 sormadan uyguluyor. bu uygulama ile ilgili yazı varmı ben bulamadımki memura göstereyim.
    Tebliğ tarihinden itibaren 1 ay süreniz var.

Soru : merhaba ; 2006 hazıran ayı ve 2009 aralık ayına ılıskın BA - BS formalarını kanuni süresinden sonra verdik. fakat bunlarla ılgılı , usulsuzluk cezası halen daire tarafından kesılıp , bize teblig edılmedı. bununla ılgılı olarak 6111 sayılı yasada nasıl faydalanabılırız ? tesekkurler

Cevap : Sayın Düz, 2006-2009 Yıllarına ilişkin düzenlenmiş veya düzenlenecek Özel usulsüzlük cezaları için 6111 sayılı yasadan yararlanılır. Ceza ihbarnamesi size tebliğ edildikten sonra 30 gün içinde ödemeyi 6111 sayılı kanuna göre indirimli yapabilirsiniz. Danışma Birimi

Üye
    Nereden
    ANKARA
    1 NOLU TEBLİĞ DEKİ AŞAĞIDA YAZAN HUSUSLAR

iii) 31/12/2010 tarihinden (bu tarih dahil) önce yapılan tespitlere ilişkin olarak vergi aslına bağlı olmayan vergi cezaları Kanun kapsamındadır.

Buna göre; vergi aslına bağlı olmayan vergi cezalarında 31/12/2010 tarihinden (bu tarih dahil) önce yapılan tespitlere ilişkin olarak kesilen ve Kanunun yayımlandığı tarih itibarıyla; kesinleştiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi geçmemiş, dava açılmış veya dava açma süresi geçmemiş ya da tespit edildiği halde ceza ihbarnameleri düzenlenmemiş veya düzenlendiği halde tebliğ edilmemiş olanlar kapsam dahilindedir.

Örneğin; Kasım/2010 dönemine ait olup 31/12/2010 tarihi saat 00:00’a kadar elektronik ortamda verilmesi gereken mal ve hizmet alımlarına ilişkin bildirim formu (Form Ba) ile mal ve hizmet satışlarına ilişkin bildirim formunun (Form Bs) bu tarihte verilmemesine ilişkin tespitler en erken bu tarihin bittiği 00:00 saatinden sonra dolayısıyla 1/1/2011 tarihinde yapılabileceğinden, bu tespitlere ilişkin vergi aslına bağlı olmayan vergi cezaları Kanun kapsamına girmemektedir. Kasım/2010 döneminden önceki dönemlere ait söz konusu bildirimler nedeniyle kesilecek cezalar ise Kanun kapsamına girmektedir.

Vergi aslına bağlı olarak kesilen vergi cezalarında ise verginin ait olduğu dönem dikkate alınarak kapsama girip girmediği tespit edilecektir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Orhan bey memur bilmiyor olabilir bu durumu, bence şef yada müdür yardımcısı ile görüşürseniz halledebilirsiniz.

Üye
    Nereden
    ANKARA
    teşekürler