Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yıllık izin ücreti

Yeni Üye
    sonuç olarak 24/09/2012de yıllık izin hakkı kazanan personel aynı gün içerisinde çıkış yaparsa puantajı ne şekilde gösterilcek?çıkış yaparkenyıllık izin ücreti bordroda gösterilirken çıkış günü 24/09/2012 mi olacak yoksa 14 gün ilave edilip 08/10/2012 mi yapılacak yardımcı olabilir misiniz?

Kıdemli Üye
    Nereden
    Türkiye
    24/09/2012 çıkışı ile birlite,14 günlük izin ücretini 24 günlük ücretine ilave ederek verin.
    Ne kadar ödemeniz hakkında bilgi istiyorsanız. Personel ücret durumu yazarsanız yardımcı oluruz.
    www.orka.com.tr

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    24.09.2012 saat 00.00 da kendısı izin hakkı tahakkuk eder? kaldıki ogün işten çıkarsa derken istifa ediyorsa hiçbir hak talep edemez veya siz çıkartıyorsanız ihbar vermek zorundasınız o zamanda minimum 14 gün demektir zaten izin hakkı kendiliğinden tahakkuk edecektır detaylı yazarsanız ona göre cevaplandırırız

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Yeni Üye

Sayın Yetkili,
    İşyerimden ayrılıyorum, şu an kullanmadığım 14 işgünü iznim var. İşveren bunun karşılığında bana brüt çıplak ücretim / 30 * 14 gün ödeme yapacağını söylüyor. Oysa ben bu izni kullansam 2 tane Pazar günü olduğu için 16 günlük maaş alacaktım. Dolayısıyla brüt ücretim / 30 * 16 şeklinde ödeme yapması gerekmez mi? Teşekkürler.

Ziyaretci
    Alıntı alifatihb Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın Yetkili,
    İşyerimden ayrılıyorum, şu an kullanmadığım 14 işgünü iznim var. İşveren bunun karşılığında bana brüt çıplak ücretim / 30 * 14 gün ödeme yapacağını söylüyor. Oysa ben bu izni kullansam 2 tane Pazar günü olduğu için 16 günlük maaş alacaktım. Dolayısıyla brüt ücretim / 30 * 16 şeklinde ödeme yapması gerekmez mi? Teşekkürler.
    zamanında izin kullansaydınız hafta sonu haklarınızı da bu izin süresinde kullanacaktınız zamanında kullanmadınız yıllık izninizi fakat hafta sonları izin sürelerinizi kullandınız hafta sonu kaybınız olmadığı için de şimdi sadece 14 gün yıllık izin ücretinizi alacaksınız

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Sayın alifatihb

haftada 5 gün mü çalışıyordunuz 6 gün mü? kaldı ki bunun bile önemi yok...nitekim 14/20/26 şeklinde belirlenmiştir...ödeme de bu şekilde olmalıdır sonuçta 14 gün diye tanımlanmıştır..haftada 5 veya gün çalışmak değişiklik göstermez...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Yeni Üye

Haftada6 gün çalışıyorum. Ama zaten ben Pazar günlerini soruyorum, 14 işgünü izne 2 Pazar günü eklenip 16 gün üzerinden, yani ücretim / 30 * 16 şeklinde ücret ödemeli diye düşünmüştüm.