Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mükellef Kayıp Sözleşme durumu

Müdavim Üye
    Nereden
    muhasebe
    Değerli Arkadaşlar bir mükellefimin Nisan Dönemi beyanı verdim birdaha haber alamıyorum, dükkan kapalı bende 05,06,07. ayların kdv, vs beyanlarını vermedim yapmış olduğum hizmet sözleşmesini bugün gelir yarın gelir diye sonlandırmadım veya iptal de etmedim tabi borcu da var ama borcu neyse, müsteri ben 30.04.2012 tarihinde terk ettim derse veya boş beyanları versemmi ? veya benim beyanlarımı neden vermedin dermi ? ne yapacağımı şaşırdım, sözleşmeyi 15 gün içinde fesh etmem gerekiyor 30.04.12 desem benim süre geçti.

Arkadaşlar bana ne tavsiye edersiniz.

Müdavim Üye
    selamlar..
    öncelikle adresinde bulunmayan ve işyeri adresi kapalı olanişyerinin beyannamelerini veremezsiniz.
    bizdede daha önce oldu.vergi dairesi mdr.tarafıdan arandık ve yaptığımızın suç olduğu beyannamelerini vermemem gerektiğini anlattı.işyerinde yoksa kapalıysa verme kardeşim yesin cezayı dedsen yine geriye dönük 15 günlük sözleşmeni iptal et.
    mükellefe ulaşılamadığından hizmet sözleşmemiz fesih edilmiştir diye kısa bir dilekçe yaz, hem mükellefin dairesine, hemde kendi dairene.

ileride çok lazım oluyor bu dilekçeler.

haydi kolay gelsin.

Kıdemli Üye
    Nereden
    ESKİŞEHİR
    slm
    Almış olduğum bilgiye göre nakliyecilik faaliyetinde bulunan mükellefim ceza evine girmiş... sorumluluk sözleşmemi, mükellefinbeyannamelerini bu durum karşısında ben ne yapabilirim tavsiyenizi bekliyorum
    herkese teşekkürler...
    αηα∂σℓυ уıℓ∂ızı єѕкιşєнιяѕρσя

Müdavim Üye
    mükellef cezaevinde ise sözleşmenizi tek taraflı olarak fesih edip, ilgili dairelere konuyu anlatan dilekçe gönderin.beyannameleri de bu durum karşısında vermeyin.

yada mükellefiyeti sona erdirin.dilekçeleri imzalatın ve gönderin.mükellefiyetin kapanması daha mantıklıdır.öbür türlü mükellef bir çok ceza ile karşılaşır.

siz iyisi mi işyerini kapanış verin.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Nakliyede kullanılan taşıt işletmeden çekilmesi lazım plakaları iade edilip takoza çekilmesi halinde ticari vasıtadan çıkar tasarruf aracı olur cezaevinden çıkıncaya kadar çalışılmadan bekler.Ceza kesinleşmişse model eskir derse satması lazım.Cezaevinde bulunan kişi medeni haklarını kullanmaktan aciz olduğundan hakim bir vasi tayin eder satışı o yapabilir.Tabi taşıt lesingli alınmış kredili alınmış olabilir üzerinde haciz olabilir gizli ortağı olabilir bunlarıda göz önüne alınarak işlem yapılmasında fayda vardır.Kolay gelsin. Edited by: hasan er