Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: takdir komisyonu ceza

Müdavim Üye
    ptt vasıtasıyla taahütlü kağıtla 31.12.2010 tarihinde bir mükellefimin terkini verdim. bugün tarafıma 2011 yılına ait beyanname vermedin diye takdir komisyonu cezası çıkarmışlar

maliye sen ptt ile gönderdin ama ben ya evrakı kaybettim yada yoklamayı tutmadım sen derdine yan derse ne yapmam lazım

bunun için nasıl bir yol izleyeyim

1 maliyeden evrak kayıttan postatarih ve sayısını bulayım itiraz edeyim
    2 ptt alındısını mükelleften isteyip alındı ile itiraz edeyim
    3 uzlaşma dilekçesi vereyim
    4 mahkeme ile itiraz etsem ne olur

Ziyaretci

gönderdiğiniz posta taahütün üzerinde postaya ait numara var o numarayı ptt sitesinden kontrl edin ve çıktısını alarak vergi dairesine düzeltme yapması için başvuruda bulunun vergilendirme hata kapsamında değerlendirip düzelteceklerdir

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Sn metinmetin,<div></div><div>Umarım ki iadeli taahhütlü gönderimde bulunmuşsunuzdur ve belgesini saklıyorsunuzdur.İdarede sadece taahhütlü olan gönderimlerde aynen şu ifadeyle gönderiyi kabul etmeme durumları olabiliyor."yaptığınız taahhütlü gönderimin işi bırakma dilekçesi olduğu ve yahut bunun bize ulaştığının garantisi var mı ?" umarım meseleyi çözebilirsiniz.</div>
    Her özgürlüğün içinde bir tutsaklık gizlidir...

Müdavim Üye
    ilginiz için çok teşekkür ederim. biraz çözdüm gibi olayı taahhüt kağıdını buldum yoklamayı buldum terk yapılmış ama 1 adet fatura koçanı vardı onu getirmemişsiniz getirinki bilgisayardan terkini yapalım gibi bir gerekçe sundular faturadan ne alakası var dedim ama yinede bir ilerleme sağladık faturayı götüreceğiz ki sistemden terkini yapsınlar

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Geçmiş olsun o halde..
    Her özgürlüğün içinde bir tutsaklık gizlidir...