Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mesleki Sorumluluk Sigortası

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın Alimdik..
    Ba Bs ler ile çapraz kontrol yöntemi yapılmasının..bizim sıkıntımızla ne ilgisi var anlamadım. BaBs ler... kdv muhtasar kurumlar vergisi beyanı gibi beyanlardan çok dahamı önemli..
    Sonuçda bunlarla ilgili düzeltme verebiliyoruz. 371 madde hakkını kullanıyoruzda Ba bslerde niye kullanamıyoruz.
    Verdiğimiz bir formu hatalı olduğunu görmüş isek. vergi dairesi hiç bir tesbit ve işlem yapmamış ise.. ve kendi beyanımızla veriyor isek 371. madde kapsamında değerlendirilmesinin ne zararı var.. Bu madde kapsamında kabul edilmiyorda dediğiniz işler dahamı rahat yürüyor..
    Verginin aslı beyana dayanır.. beyannamelerde her türlü kolaylık var.. Vergi ile ilgisi olmayan sadece bildirim mahiyetindeki bir formda en ufak bir hatada 1.170 tl ceza var.. ve bu durum birileri kdv iadesi alıyor diye gereklimi.. kdv iadesine ne zararı olur dediğimiz hakkın verilmesinin ben anlayamadım..

Selamlar...
    sözkan

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı ibrahim_ozkn Nickli Üyeden Alıntı
    ümit bey Ankara mali müşavirler odasıyla antlaşma yaparak yeni poliçe oluşturduk isterseniz yardımcı olabiliriz

İbrahim bey teşekkür ederim ben tövbeliyim 100000-20000 tlde ceza ödemek zorunda kalsam yaptırmam.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Ziyaretci
    Sn İbrahim Özkan
    hangi sigortanın acentesisiniz,
    bu sigorta şirketlerinin tümüne yakını yabancı sermayelidirler, doğal olarak kar etmek isterler, vaad ettiklerini vermemek için pek çok neden bulurlar, hele birde hasar büyük ise bu daha da önemli olurdu eskiden , evet eskiden küçük hasarları ödemeyi bir nevi reklam sayarlardı ama artık onuda terk ettiler küçük büyük farkı yok hasar varsa diren direnebildiğin kadar modundalar bu yıllarda,
    yani sizi de dinlemezler hasar olur ise,
    ve şunuda sormalıyım, böyle forum alanlarını potansiyel portföy toplama alanı gibi kullanmanız yanlış,
    alanın yöneticisi çok nazik çok sabırlı ama onun bu tavrını kullanmayın,
    sizin gibi sigorta işi yapanlar,
    kırtasiye, bilgisayar, program, büro mobilyası, adsl hattı, sakinleştirici, eklem ağrısı giderici, zayıflatıcı, zor günlerde direnç veren, enerji veren, uyku kaçırıcı ilaçlar pazarlayanlar bu alanlara dalsa böyle meslektaş birbirini bulabilir mi?
    Lütfen, kendinize daha doğru iş bulma yöntemleri saptayın ve o yöne yönelin.Edited by: aliismettekin

Üye
    Nereden
    İZMİR
    sayın Ali Bey;

Öncelikle teşekkür ederim. eleştirilerinizi dikkate alacağım benim herhangibi bir acenteden çalışmam çok önemli değil ancak beni burda reklam yapıyor diye suçlamanız yanlış çünkü size sadece bilgi vermek istedim. bu konuda ne kadar bilgi sahibi olursanız aldığınız ürün hakkında daha fazla bilgi edinmiş olursunuz.

eğer SMMM lerimizin sıkınıtılarını burda paylaşması yanlış ise yada benim yaşadıkları için cevap vermemi doğru bulmuyorsanız diyebileceğim bir sözüm yoktur.

saygılarımla...
    ibrahim özkan

Müdavim Üye Talat DELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HATAY
    Ben tazminat almıştım. Ama ikinci sene aynı sigorta şirketi yenileme yapmadı, gerekçesi:Hasar almam mış.
    DEĞERİNİ BİL:
    *Boş zamanın, *Sağlığın,*Gençliğin,*Sahip olduklarının,*Hayatın değerini bil!

Kıdemli Üye
    Arkadaşlar, Sigorta şirketlerine boşa para ödüyorsunuz,

en başından beri söylüyorum, hep yan çiziyorlar ödemiyorlar,

diyorum ama kimse inanmıyor, sadece başına gelen inanıyor oda başına gelene kadar prim ödüyor, ilk benim başıma geldi ödemediler deim kimse inanmadı.

Kıdemli Üye
    bende tövbeliyim,sigorta yaptırmam, vaad edilenlere inanmayın

Müdavim Üye
    Nereden
    HATAY

sayın özkan...
    yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum. yaptırımların bu kadar ağır olmasını ben de eleştiriyorum.
    benim izah etmek istediğim şey şu; özellikle 117 sayılı kdv tebliğinden sonra kdv tevkifatlarının iadeleri ile istisnalardan kaynaklanan kdv iadelerin karşılaştırılmasında ba bs formlarıyla denetimi daha rahat sağladığından maliye bakanlığı bu bildirimleri daha çok önemsemeye başladı. firmalar arası en ufak bir uyuşmazlıkta kdv iadelerini maliye bakanlığı ödemiyor.ilgili firmalarldan yadüzeltme ya da banka dekontu istiyor. kdv iade dosyalarını vergi dairesine teslim ettiğimizde ba bs lerdemutabakat sağlanmışsa iadeyi vergi dairesi bir-iki günde onaylayıp muhasebeye aktarabiliyor.daha önce firmalar kdv iadesini3-4 aydaalamazken 1-2 gündealır duruma geldik.belki inanmayacaksınız amaa... kargo aş.alınan 5-tl lik bir kargo gönderim faturasını bile kabul etmiyip kdv iade listesinden çıkarmamızı istiyordu.(buda süreç anlamında3-4 haftamıza mal oluyordu.) bunun nedeni firmadahaönce mühteviyatı itibariyle sahte ve yanıltıcı belge kullanması.kdv iadesitalep eden mükelleflerimiz için her ay ba bs mutabakatı yapmak bile3 günümüzü alıyor. biz bundan hoşnut değiliz ama yapmak zorunda kalıyoruz.ba bs ler bizde öyle bir ironi yaptı ki en ufak mutabakasızlık hem ceza ile karşı karşıya getirriyor hemde mükelleflerimiz kdv iadesini alması gecikebiliyor.
    saygılarımla...